Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
czw.. wrz 28th, 2023

Chińska firma farmaceutyczna Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co., Ltd. poinformowała, że jej zgłoszenie nowego leku (ANDA), odpowiednika apixabanu, złożone do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) zostało tymczasowo zatwierdzone.

Oznacza to, że lek ten spełnił wszystkie wymagania dotyczące leków generycznych, ale nie będzie sprzedawany na rynku amerykańskim do czasu wygaśnięcia prawa patentowego i ostatecznego zatwierdzenia przez FDA.

Apixaban, lek przeciwzakrzepowy stosowany między innymi w profilaktyce udaru mózgu, został opracowany przez amerykańską firmę BMS i wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych w styczniu 2013 r. Obecnie na rynku amerykańskim dostępny jest tylko oryginalny produkt, ponieważ nadal znajduje się on w okresie ochrony patentowej.

W 2021 roku wartość sprzedaży apixabanu na rynku amerykańskim wyniosła ponad 15 miliardów dolarów.

Leki generyczne (odtwórcze) są odpowiednikami oryginalnych produktów, których ochrona patentowa już wygasła lub nie ubiegano się o nią. Zawierają one te same aktywne składniki co produkty oryginalne i są takie same jak ich odpowiedniki co do jakości, bezpieczeństwa i skuteczności.

Źródło: Nowy generyczny lek przeciwudarowy na rynku amerykańskim – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet