W Chinach rośnie sprzedaż samochodów elektrycznych

Firma SAIC-GM-Wuling (SGMW), z siedzibą w południowych Chinach, w pierwszym kwartale tego roku odnotowała wysoką sprzedaż nowych pojazdów energetycznych (NEV).

SGMW, spółka joint venture pomiędzy firmami SAIC, General Motors i Wuling, zarejestrowała w tym czasie sprzedaż NEV na poziomie 117 210 sztuk co oznacza wzrost o 16 procent rok do roku.

Popularność „elektryków” rośnie w Chinach bardzo szybko. W roku ubiegłym sprzedaż takich aut prawie się potroiła, osiągając łącznie aż 3,4 mln sztuk, co stanowi większość światowej sprzedaży pojazdów elektrycznych. Chiny są również największym na świecie producentem pojazdów elektrycznych, wytwarzając około połowy samochodów elektrycznych sprzedawanych na całym świecie. Również tutaj produkuje się 99 procent światowych autobusów elektrycznych.

Do popularności chińskich samochodów elektrycznych przyczynia się sieć standaryzowanych publicznych ładowarek EV (stanowi ona 82% ogólnodostępnych na świecie szybkich ładowarek), wsparcie rządowe w postaci mandatów produkcyjnych oraz dziesiątki marek EV na rynku.

Źródło: W Chinach rośnie sprzedaż samochodów elektrycznych – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *