W Chinach rośnie liczba bezpośrednich inwestycji zagranicznych

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) w Chinach kontynentalnych, w okresie styczeń – luty wzrosły o 37,9% rok do roku, osiągając wartość 243,7 miliardów juanów (około 38 miliardów USD).

Sektor usług odnotował wzrost BIZ o 24 procent rok do roku, do 175,7 miliarda juanów, podczas gdy sektor zaawansowanych technologii w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrósł o 73,8 procenta.

W tym okresie inwestycje z krajów położonych wzdłuż Pasa i Szlaku oraz Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej wzrosły odpowiednio o 27,8 i 25,5%.

Chiny pozostają jednym z głównych miejsc do inwestowania dla zagranicznych firm. Jak wynika z raportu opublikowanego przez Niemiecką Izbę Handlową w Chinach, prawie 60 procent niemieckich firm inwestujących na chińskim rynku, odnotowało w zeszłym roku poprawę działalności biznesowej, a 71 procent planuje kolejne inwestycje w tym kraju.

Według Nie Pingxianga, naukowca z Chińskiej Akademii Handlu Międzynarodowego i Współpracy Gospodarczej, Chiny mają szerokie perspektywy na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych w 2022 roku i będą zachęcać przedsiębiorstwa z inwestycjami zagranicznymi do rozszerzenia zakresu sektorów.

Źródło: W Chinach rośnie liczba bezpośrednich inwestycji zagranicznych – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *