REKLAMY GOOGLE ZAKAZANE W ROSJI

Zakaz będzie obowiązywał do czasu, gdy Google „podejmie wszelkie niezbędne kroki” w celu „pełnego przestrzegania rosyjskiego prawa”.

Rosyjski regulator rynku medialnego Roskomnadzor ogłosił, że YouTube, platforma hostingowa wideo należąca do Google, odmówiła usunięcia ponad 12 tyś. filmów „rozpowszechniających fałszywe wiadomości” na temat przebiegu agresji Rosji w Ukrainie.

„Ponadto YouTube nie zwalcza rozpowszechniania informacji przez ekstremistyczne organizacje, takie jak Prawy Sektor i nacjonalistyczny Batalion Azowski” – stwierdził Roskomnadzor, odnosząc się do ukraińskich grup paramilitarnych, które wraz z ukraińskimi siłami zbrojnymi bronią Ukrainy przed rosyjskimi najeźdźcami.

Roskomnadzor twierdzi również, że znalazł blisko 60 przypadków „dyskryminacji” rosyjskiego rządu, mediów, organizacji publicznych i sportowych oraz osób prywatnych na platformie. „W szczególności ujawniono blokowanie kont i treści agencji informacyjnych Russia Today, Russia 24, Sputnik, Zvezda, RBC, NTV i wielu innych” – podkreślił regulator.

Dlatego Roskomnadzor zakazał publikacji reklam Google w Rosji. „Całkowity zakaz rozpowszechniania reklam w Google wynika z rozpowszechniania dezinformacji przez zagraniczny podmiot z naruszeniem rosyjskiego ustawodawstwa” – poinformowało biuro prasowe Roskomnadzoru za pośrednictwem kanału telegram.

Według regulatora, nowy zakaz będzie obowiązywał do czasu, gdy Google „podejmie wszelkie niezbędne kroki”, aby „w pełni przestrzegać rosyjskiego prawa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *