TAK WYGLĄDA OGÓLNOPOLSKI BOJKOT SKLEPÓW LEROY MERLIN [ZDJĘCIA]

Przed sklepem Leroy Merlin przy ul. Ostrobramskiej 73B odbyła się 2 kwietnia 2022 r. pikieta na rzecz zaprzestania działalności w Rosji przez sieci handlowe: Auchan, Leroy Merlin i Decathlon.

4 marca 2022 r. Emmanuel Macron, prezydent Republiki Francuskiej, spotkał się z liderami 15 największych firm z kapitałem francuskim, prowadzących działalność na rynku rosyjskim. Oprócz prezydenta, stronę rządową reprezentowali:  Bruno Le Maire, minister gospodarki, finansów i odnowy gospodarczej; Agnes Pannier-Runacher, sekretarz stanu w ministerstwie, odpowiedzialna za przemysł; Julien Denormandie, minister rolnictwa i żywności.

Przesłanie prezydenta było jednoznaczne: – Nie podejmujcie pochopnej decyzji o zaprzestaniu działalności w Rosji. Skonsultujcie się z rządem. Jeżeli pozostaniecie na rynku rosyjskim, otrzymacie pomoc finansową. Jeśli wycofacie się z Rosji, na wasze miejsce wejdą Chińczycy.

Jednym z zaproszonych przedsiębiorców był Yves Claude, od 21 listopada 2021 r. dyrektor generalny Auchan Retail International Société Anonyme. Reprezentował rodzinę Mulliez, do której poprzez holding Association Familiale Mulliez (AFM), należą sieci handlowe: Auchan, Leroy Merlin i Decathlon.

Po spotkaniu z prezydentem, Yves Claude udzielił wywiadu dziennikarzom tygodnika „Le Journal du Dimanche” (Gazeta Niedzielna) i poinformował, że żadna z sieci handlowych nie wycofa się z rosyjskiego rynku.

11 marca 2022 r. rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti ujawniła treść listu, jaki zarząd spółki Leroy Merlin Société Anonyme wystosował do partnerów handlowych na obszarze Federacji Rosyjskiej: „Kierownictwo sieci hipermarketów Leroy Merlin postanowiło nie opuszczać rynku rosyjskiego. Po odejściu niektórych firm z rynku jesteśmy otwarci na propozycje zwiększenia dostaw i rozszerzenia asortymentu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *