Dzień Polonii i Polaków za Granicą z patronatem PKOl i POT

Kolejny raz z inicjatywy Warszawskiej Izby Gospodarczej i Stowarzyszenia Polskich Mediów Polacy na całym świecie będą świętować Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Wydarzenie honorowym patronatem objął Polski Komitet Olimpijski i Polska Organizacja Turystyczna.

„Cieszy fakt, że wydarzenie będzie rozwijać pozytywny wizerunek Polski w kontekście upowszechniania wartości kulturowych i patriotycznych w kraju i za granicą.” – przekazał Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. „Pragnę wyrazić uznanie za podjęcie tej inicjatywy, a tym samym kreowania bogactwa wartości tożsamości narodowej. Życzę wiele pomyślności w realizacji wydarzenia.” – dodał.

Z kolei Andrzej Kraśnicki, prezes PKOL zwrócił się bezpośrednio do Polonii, życząc Polakom mieszkającym za granicą „sukcesów na wielu polach”. „Mam taką nadzieję, że ten okres jest dla Was szczęśliwy. W imieniu rodziny olimpijskiej, Polskiego Komitetu Olimpijskiego serdecznie Wam dziękuję za wszystko, co robicie dla promocji Polski, promocji polskiego sportu, promocji polskiego ruchu olimpijskiego.” – podkreślił prezes PKOL. „Życzę wam. dzisiaj przede wszystkim, zdrowia i pokoju.” – zakończył Andrzej Kraśnicki.

Świętujmy razem Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *