Szerokie perspektywy współpracy chińsko-brytyjskiej w zakresie energetyki wodorowej

W ostatnich latach Chiny i Wielka Brytania prowadziły wspólne projekty w zakresie wodorowych ogniw paliwowych i wodorowych parków przemysłowych.

Podczas China-UK Hydrogen Energy Cooperation Forum, które rozpoczęło się dziś online, transmitowanego z Wuhan i Manchesteru, uczestnicy dyskutowali na temat roli samorządów lokalnych we wzmacnianiu komunikacji, blokowaniu środków politycznych, budowaniu platform dla partnerstwa biznesowego i tworzeniu nowych elementów wzajemnie korzystnej współpracy.

W ciągu dwudniowego spotkania, w gronie przedstawicieli rządu oraz specjalistów ds. energetyki wodorowej, naukowców i liderów biznesu z obu stron, odbędą się panele na temat aktualnych wydarzeń i możliwości współpracy w branży energetyki wodorowej.

Podczas ceremonii otwarcia Forum w Wuhan City i Manchester City (które stały się miastami siostrzanymi w 1986 r.), podpisano protokół ustaleń w sprawie wymiany i współpracy w dziedzinie energii wodorowej.

Wodór jest bezemisyjnym źródłem energii. Ma zastąpić gaz ziemny i pomóc w dekarbonizacji globalnej gospodarki. Rozwój branży wodorowej jest związany nie tylko z kwestiami klimatycznymi, ale też z polityką przemysłową – będzie wymagał wypracowania regulacji i inwestycji m.in. w moce produkcyjne i infrastrukturę.

Źródło: Szerokie perspektywy współpracy chińsko-brytyjskiej w zakresie energetyki wodorowej – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *