Niemcy: Polski kierowca zginął w okropnym wypadku na autostradzie A11

Śmiertelny wypadek na A11 w Niemczech. 39-letni polski kierowca stracił życie w okropnym wypadku, do którego doszło we wtorek, 10 maja 2022 r. Dwie inne osoby zostały ranne. 

Śmiertelny wypadek na A11 w Niemczech, polski kierowca zginął na miejscu, podróżująca z nim osoba została ranna

Do wypadku doszło we wtorek, 10 maja br. o godzinie 3:40 nad ranem w pobliżu Penkun w kierunku Berlina. Jak informuje portal nordkurier.de z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn 39-letni kierowca samochodu osobowego marki VW wjechał w tył jadącego przed nim tira.

Siła kolizji była tak dużo, że przód samochodu został niemal całkowicie zmiażdżony. Polski kierowca zginął na miejscu, a podróżująca z nim osoba została ranna.

Kierowca ciężarówki, która uczestniczyła w wypadku odniósł lekkie obrażenia.

Komenda Policji w Neubrandenburgu poinformowała, że na polecenie prokuratury na miejsce wypadku wysłano eksperta DEKRA, który ma za zadanie ustalić przyczyny wypadku. 

Wypadek w Niemczech 6 maja – polski kierowca zginął z powodu błyskawicznej powodzi

Kilka dni temu polski kierowca stracił życie w okropny wypadku, do którego doszło na południu Niemiec.

W czwartek, 5 maja, inny polski kierowca stracił życie na niemieckiej drodze. Do tragedii doszło w Bawarii na drodze krajowej B 23 w pobliżu miejscowości Saulgrub.  Z powodu gwałtownej ulewy, podczas której spadło 70 litrów wody na metr doszło do błyskawicznej powodzi. Fala powodziowa zastała polskiego kierowcę w tunelu, który został całkowicie zalany. Mężczyzna utonął w swoim pojeździe. 

Źródło: Śmiertelny wypadek na A11 w Niemczech: Zginął 39-letni polski kierowca (polskiobserwator.de)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *