W Sapareva Banya zostanie otwarty kompleks marki Swissôtel

Wiodąca na świecie grupa hotelowa Accor ogłosiła, że pod marką Swissôtel otworzy nowy kompleks termalny klasy premium ze spa i centrum odnowy biologicznej w Sapareva Bania. Kompleks będzie zarządzany przez Accor na podstawie umowy o zarządzanie z Aqua Treatment AD, prywatną firmą deweloperską i inwestycyjną. Obiekt ma zostać otwarty dla pierwszych gości w listopadzie 2024 roku.

Po ukończeniu kompleks pod marką Swissôtel będzie dysponował 171 pokojami i apartamentami premium, willami VIP z 5 sypialniami, basenem infinity i jacuzzi. Jeśli chodzi o gastronomię, resort będzie oferował kultową restaurację Swissôtel, taras na świeżym powietrzu, wyspecjalizoaną restauracją, salon i lobby bar, whisky bar, pokój gier, ekskluzywny klub, szwajcarski kącik dla smakoszy i wreszcie, kryty bar przy basenie.

W strefie eventowej i konferencyjnej znajdzie się sala balowa o powierzchni 400 metrów, dwie średniej wielkości sale konferencyjne, dwie sale dla spotkań, biblioteka i centrum biznesowe. Ponadto w kompleksie znajdzie się strefa spa i wellness z centrum fitness, sala do jogi, łaźnia turecka, gabinety masażu, sauny, strefa urody, przychodnia lekarska oraz kilka basenów z wodami naturalnymi i termalnymi. Goście będą mogli również skorzystać z dużego, zadaszonego parkingu na świeżym powietrzu, a także z licznych rozrywek dla dzieci.

Oprócz różnorodnych opcji zakwaterowania, sal konferencyjnych i biznesowych, stref SPA i rozrywki, Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA i Health Center zostaną również wyposażone w centrum diagnostyki genetycznej, które zostanie połączone z centrum relaksacyjnym i balneologicznym z celem przyciągnięcia klientów krajowych i międzynarodowych.

Inwestorem jest „Aqua Treatment” SA, prywatna firma zajmująca się rozwojem i inwestycjami w nieruchomości, która wybuduje wielofunkcyjny kompleks uzdrowiskowy kategorii 5* w Sapareva Bania.

– Z ponad 700 naturalnymi źródłami mineralnymi i termalnymi, Bułgaria jest rajem uzdrowiskowym, znanym w Europie od czasów starożytnego Rzymu. Inwestycja wielkości Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA i Health Center przywróci wizerunek tego obszaru i umieści go wśród najlepszych tego typu miejsc spa i anti-aging” – powiedzieli Elena Ristavaara i Martin Marinov, przedstawiciele Aqua Treatment. „Nasze partnerstwo z Accor i ich kultową marką Swissôtel jest kluczem do promowania regionu Kiustendil jako idealnego miejsca turystycznego z górami, gorącymi źródłami i piękną zielenią – dodali inwestorzy.

– Bułgaria to szybko rozwijający się i bardzo atrakcyjny rynek w Europie Południowo-Wschodniej, z ogromnym potencjałem i doskonałymi możliwościami inwestycyjnymi. Wiadomości o Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA i Health Center wzmocnią obecność Accor w regionie i pozwolą nam zaoferować na lokalnym rynku światowej klasy produkt i najwyższe standardy obsługi – powiedziała Maria Dragulin, dyrektor ds. rozwoju Accor na Rumunię, Bułgarię, Mołdawię i Czechy.

– Istnieje duże zapotrzebowanie na usługi hotelowe, zarówno ze strony międzynarodowych gości, jak i bardziej zamożnych Bułgarów. Czujemy się zaszczyceni, że Aqua Treatment AD wybrała Swissôtel i Accor do zarządzania tym ambitnym projektem kompleksu termalnego. Jesteśmy przekonani, że Swissôtel Sapareva Banya wyznaczy nowe standardy w bułgarskiej „branży hotelarskiej” jako wiodący hotel w regionie – dodał Frank Reul, dyrektor ds. rozwoju Accor na Europę Wschodnią.

– Jako główny partner Gmina Sapareva Bania mocno stoi za projektem i wesprze jego realizację! Budując ten niezwykle ważny dla gminy i regionu kompleks, umieścimy Sapareva Banya w czołówce uzdrowisk w Bułgarii, na Bałkanach i w Europie. Inwestycja pozwoli nam stać się jedną z najatrakcyjniejszych destynacji w Bułgarii. Jesteśmy przekonani, że z pomocą Gminy Sapareva Bania, Administracji Miejskiej i Rady Miejskiej ta niezwykle znacząca inwestycja zostanie zrealizowana w możliwie najkrótszym czasie, a wszyscy mieszkańcy i mam nadzieję, że goście gminy docenią tę perełkę w naszym mieście. Życzę sukcesów, cierpliwości i dobrego wiatru w nowym przedsięwzięciu zespołu – skomentował burmistrz Sapareva Bania, Kalin Gelev.

Funkcjonalny projekt oparty jest na praktycznej wiedzy zespołu projektowego i klienta z branży hospitality and wellness. Podejście projektowe inspirowane jest lokalną, historyczną architekturą klasztorną, oddaną przez pryzmat nowoczesnych detali technicznych i materiałowych.

Projekt jest efektem wspólnej pracy międzynarodowego zespołu SGI Architects, odpowiedzialnego za projekt koncepcyjny i projekt wnętrz oraz lokalnego zespołu URBA Arch, odpowiedzialnego za koordynację i wydawanie pozwoleń.

Sapareva Banya to malownicza miejscowość wypoczynkowa położona w zachodniej Bułgarii, w regionie Kiustendił, jednym z najpopularniejszych ośrodków termalnych w kraju. Znana jest przede wszystkim ze źródeł mineralnych, a zwłaszcza z najcieplejszej wody mineralnej w Europie. Woda mineralna z Sapareva Banya jest czysta, bezbarwna, o zapachu siarkowodoru, hipertermiczna o temperaturze 103°C. Jedyny gejzer na Półwyspie Bałkańskim, który wybuchł w 1957 roku, znajduje się w centrum miasta.

Oprócz źródeł mineralnych i unikalnego gejzeru, region może pochwalić się licznymi atrakcjami przyrodniczymi i kulturowymi, takimi jak Park Przyrody Góry Riła z szczytem Musała o wysokości 2925 m (najwyższy szczyt w Bułgarii) i Siedmioma Jeziorami Riła, jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków nie tylko w Bułgarii, ale także na Bałkanach, bizantyjski kościół „Św. Mikołaja”, klasztor Rila z X wieku, wodospad Gorica i ośrodki narciarskie Panichishte i Borowec.

Miasto położone jest około 60 km na południe od stolicy Bułgarii, Sofii. Dojazd samolotem jest również bardzo łatwy, ponieważ międzynarodowe lotnisko w Sofii znajduje się zaledwie 67 km od hotelu.

Swissôtel, jedna z najbardziej znanych szwajcarskich marek na świecie, stała się synonimem szwajcarskiej gościnności i wszystkiego, co kochamy w Szwajcarii – obsługi, stylu i niezawodności. Z ponad 30 lokalizacjami na całym świecie, marka Swissôtel oznacza witalność, zrównoważony rozwój, wysoką jakość i gwarancję wyjątkowej atmosfery, w której goście mogą się zrelaksować i nabrać sił. Szanowany za inteligentny projekt, jakość wykonania i przemyślane podejście do zrównoważonego rozwoju, Swissôtel zapewnia swoim gościom spokój ducha, aby odkrywać świat, odkrywać prawdziwe piękno życia i żyć pełnią życia.

źródło: Bgtourism.bg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *