Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
pon.. wrz 25th, 2023

Niezwykłe obrazy Teofila Ociepki można oglądać w Zamku Żupnym w Wieliczce tylko do 31 sierpnia 2022 r. Wystawa „Ze snu czy z ducha? Fantastyczne malarstwo Teofila Ociepki” prezentuje pięćdziesiąt prac uznanego na świecie i jednego z najsłynniejszych polskich malarzy naiwnych. Są wśród nich także obrazy dotychczas niepokazywane.

Oryginalne obrazy Teofila Ociepki wypełnia fantastyczny świat pełen baśniowych krajobrazów, stworów i barw. Bazyliszki, uskrzydlone konie, duchy i błękitne zwierzęta z Saturna oraz niezwykła, bujna roślinność przyciągają wzrok, fascynują i urzekają. Koło tych obrazów nie da się przejść obojętnie.

Fantastyczne zwierzęta stały się inspiracją do zorganizowania pokazu przyrodniczego wprowadzającego w świat smoków i dinozaurów. Jest dostępny codziennie do 31 sierpnia 2022 r. Pasjonującą historię prezentowanych zwierząt przedstawi Piotr Witalis z Muzeum Żup Krakowskich w dniach 28, 30 i 31 sierpnia: dla dzieci o godzinie 10.00 i 11.00 a dla dorosłych o godzinie 13.00 i 14.00.

28 sierpnia o godz. 15.00 wystawę można zwiedzać z kuratorką wystawy Klementyną Ochniak-Dudek. Rezerwacja przez formularz na www.muzeum.wieliczka.pl

Wystawa została zorganizowana przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Śląskie w Katowicach.

Wystawa prezentuje prace Teofila Ociepki ze zbiorów: Muzeum Śląskiego w Katowicach, Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Miejskiego w Zabrzu, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Kolekcji Macieja Balceraka, Kolekcji Leszka Macaka, Kolekcji Aldony i Wojciecha Olejników, Kolekcji Mirosławy i Zbigniewa Pawłowskich.

Patroni medialni: TVP Kultura, Art Info, TVP Kraków, Radio Kraków.

Zamek Żupny w Wieliczce jest otwarty:
Wtorek – niedziela 9.00 – 20.00 (ostatnie wejście 30 minut przed zamknięciem)
W niedzielę zwiedzanie zamku i wystawy czasowej z przewodnikiem (w ramach biletu wstępu) – godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00 (formularz zgłoszeniowy www.muzeum.wieliczka.pl)
Poniedziałek: nieczynny
Sobota: wstęp wolny

Fot. D. Kołakowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet