XIX Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Hotelarzy już 18 września w Mikołajkach

Polskie Hotele Niezależne już po raz XIX organizują Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Hotelarzy, które w tym roku odbędą się w dniach 18-20.09.2022 r., tradycyjnie już  w Hotelu Amax w Mikołajkach.

Na uczestników wydarzenia czeka przede wszystkim rywalizacja hotelarskich załóg na jeziorze Mikołajskim, ale również wiele atrakcji i możliwości spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze
i niewątpliwie wyjątkowym, mazurskim klimacie.

– Hotelarze, Żeglarze, serdecznie zapraszam Was do udziału w kolejnych, dziewiętnastych już Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich Hotelarzy. Wierzę, że oprócz rywalizacji o puchar najlepszej żeglarskiej załogi, atmosfera regat i klimat mazurskich jezior będą doskonałą okazją do wzmocnienia naszych relacji, wymiany doświadczeń, szukania sposobów na optymalne prowadzenie naszych hoteli w czasach, kiedy ciągle mamy pod wiatr… Tylko współdziałanie nas wszystkich,  zacieśnianie nie węzłów, a więzi, da nam siłę by podnieść bandery, opuścić niekoniecznie zawsze bezpieczne porty i wypłynąć na szerokie wody nieograniczonych możliwości – mówi Elżbieta Lendo prezes zarządu Polskie Hotele Niezależne.

– Ogromnie się cieszę, że znowu będziemy razem. Porównując dzisiejsze zarządzanie hotelem do sterowania łodzią w wyjątkowo trudnych, zmiennych warunkach, niezwykle ważne jest opanowanie, spokój, przewidywanie zmian i kierunku wiatru. Dostosowywanie się do zmiennego otoczenia, ale przy jasno określonym celu i mocno trzymając ster w rękach. Dyscyplina, szacowanie ryzyka i dbanie o bezpieczeństwo, jednocześnie z nadzieją i stałą motywacją do działania. Współpraca całej załogi, dla której hotelarstwo to pasja. Spotkajmy się razem w Mikołajkach. Nikt z nas w tej trudnej podróży nie może być sam. Czas na nasz kolejny rejs! – dodaje.

Regaty żeglarskie hotelarzy po raz kolejny organizowane są w Hotelu Amax, jednym z Polskich Hoteli Niezależnych. Ten kameralny, rodzinny hotel, położony jest bezpośrednio nad brzegiem jeziora, w otoczeniu zieleni ogrodu i lasu. Oferuje relaksujące pobyty w cudownym miejscu z Instytutem SPA, strefą Wellness oraz centrum fitness, niezwykłą kuchnią w Restauracji w Zatoce.

– To dla nas ogromne wyróżnienie, gościć przyjaciół – hotelarzy w naszym obiekcie i wspólnie przeżywać emocje związane z rywalizacją na wodzie. Dbamy o to, aby co roku zawody odbywały się przede wszystkim w bezpiecznej formule i w oparciu o zasady fair play. Razem z załogą hotelu Amax, co roku staramy się, aby uczestnicy wydarzenia czuli się u nas wyjątkowo podczas całego pobytu, dlatego atrakcji nie zabraknie również dla pozostających na lądzie kibiców. Serdecznie wszystkich zapraszamy, również osoby, które nigdy wcześniej nie żeglowały. Zawsze istnieje możliwość płynięcia ze sternikiem, który profesjonalnie wesprze każdą drużynę w zawodach. Co ciekawe, zdarzało się już, że Ci którzy nigdy wcześniej nie pływali w regatach, zajmowali pierwsze miejsca – mówi Marcin Jastrzębski właściciel Hotelu Amax w Mikołajkach

– I co ważne, u nas zawsze jest piękna pogoda i cudowny widok na Zatokę Mikołajską – dodaje.

W poprzedniej edycji Regat wzięło udział siedemnaście załóg hotelarzy z całej Polski, a także wielu hotelarzy i partnerów branży. Ubiegłoroczne Regaty wygrała załoga hotelu Roberts Port Lake Resort & SPA. Na podium znalazły się również załogi Jak Tu Ładnie oraz Profitroom, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Najlepszą załogą z Polskich Hoteli Niezależnych została załoga hotelu Willa Port.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *