Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
czw.. wrz 28th, 2023

Przywódca Chin Xi Jinping weźmie udział w 22. posiedzeniu Rady Szefów Państw Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) w uzbeckim mieście Samarkanda, a od środy do piątku złoży wizytę państwową w Kazachstanie.

W tym roku mija 30. rocznica stosunków chińsko-kazachstańskich.

We wtorek w gazecie „Kazachska Prawda” opublikowano artykuł podpisany przez prezydenta Chin Xi Jinpinga i zatytułowany „Buduj przyszłość, aby poczynić postępy w stosunkach chińsko-kazachstańskich”.

W artykule Xi powiedział, że „stosunki Chiny-Kazachstan od dawna mają solidne podstawy. Powinniśmy pielęgnować to ciężko wywalczone osiągnięcie i ciężej pracować, aby kontynuować sprawę przyjaźni między naszymi dwoma krajami”.

„Artykuł zrobił na mnie ogromne wrażenie. Był tak globalny, pełen głębokich przemyśleń” – powiedział Serik Korzhumbayev, redaktor naczelny gazety Delovoy Kazakhstan. „Prezydent Xi nakreślił kierunki dalszego rozwoju i wzmocnienia stosunków dwustronnych”.

Przywołując Pas Gospodarczy Jedwabnego Szlaku, zainicjowany przez Xi w przemówieniu wygłoszonym na Uniwersytecie Nazarbajewa w Kazachstanie w 2013 r., przewodniczący Partii Ludowej Kazachstanu Yermukhamet Ertysbayev powiedział, że „da to potężny dodatkowy impuls dla rozwoju społeczno-gospodarczego ogromnego regionu międzykontynentalnego od Oceanu Spokojnego, przez Bałtyk, po Morze Śródziemne”.

„Ta wizyta jest pierwsza od pięciu lat. Jest to symboliczne w tym sensie, że w tym roku przypada 30. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych (między dwoma krajami). To bardzo ważny kamień milowy” – powiedział Timur Szaimergenow, zastępca dyrektora Biblioteki Pierwszego Prezydenta Republiki Kazachstanu.

Shaimergenov wyraził nadzieję, że wizyta przyczyni się do ułatwienia realizacji konsensusu osiągniętego między dwoma krajami i promowania współpracy Pasa i Szlaku.

Gulnar Shaimergenova, dyrektor China Studies Center w Kazachstanie, powiedziała, że ​​wizyta Xi pokazuje, że Chiny przywiązują dużą wagę do relacji z Kazachstanem i da silny impuls do dalszego pogłębiania relacji dwustronnych.

W artykule Xi powiedział: „w tym roku przypada 30. rocznica stosunków dyplomatycznych Chin i Uzbekistanu. W ciągu ostatnich trzech dekad gigantyczne drzewo naszych relacji zapuściło korzenie i stało się bardziej żywiołowe. Oba kraje szanują się nawzajem, wspierają dobre sąsiedztwo, wzmocniona solidarność i dążenie do obopólnych korzyści. Współpraca na całym świecie przyniosła konkretne rezultaty”.

Abduvali Saibnazarow, uzbecki ekspert ds. społeczno-politycznych, powiedział, że artykuł Xi zawiera sposoby rozwiązania niektórych problemów społecznych, które Uzbekistan będzie musiał zbadać w dalszej współpracy z Chinami, np. w zakresie ograniczania ubóstwa.

„Prezydent Mirzijojew wielokrotnie powtarzał, że Uzbekistan będzie współpracował z Chinami w zakresie ograniczania ubóstwa” – dodał.

Gulshada Urazalieva, profesor nadzwyczajny Uzbeckiego Uniwersytetu Narodowego, powiedziała, że ​​interesuje ją przede wszystkim wzmocnienie wymiany kulturalnej i międzyludzkiej między Uzbekistanem a Chinami.

Profesor oczekuje, że oba kraje będą nadal rozszerzać współpracę w obszarach, w tym wymiany między kobietami, i „wspólnie budować wspaniałą przyszłość dla narodu chińskiego i uzbeckiego”.

źródło: Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet