X Królewski Festiwal Światła

Grudzień to miesiąc magiczny, atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przygotowań i przedświątecznej „gorączki” – to czas przyjemny, ale też stresujący. Chwilę wytchnienia znajdziecie w drugi weekend grudnia w dzielnicy Wilanów. Przed nami dwa dni, podczas których Wilanów rozbłyśnie feerią kolorów. Już 10 i 11 grudnia odbędzie się jubileuszowy X Królewski Festiwal Światła!

X Królewski Festiwal Światła rozpoczynamy w sobotę 10 grudnia na Plaży Wilanów o godzinie 16:00! Czekają na was rozświetlone i zimowe atrakcje. Przepiękne instalacje świetlne stworzą odpowiedni nastrój do spędzenia weekendu w Dzielnicy Wilanów. Tegoroczna edycja festiwalu to szczególna okazja do świętowania. Organizacja po raz 10ty takiego wydarzenia dla mieszkańców Wilanowa to przyjemność dla organizatorów – Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz partnerów wydarzenia. W ten szczególny weekend przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców i nie tylko masę atrakcji.

– W tym roku 10 i 11 grudnia podczas jubileuszowej edycji Festiwalu przygotowaliśmy moc atrakcji, wśród których nie zabraknie oczywiście pokazów świetlnych i laserowych, świetlnych instalacji, labiryntów, rozświetlonego ogrodu królewskiego. Będzie można przejechać się Bajeczną Karuzelą (której jeszcze u nas nie było). Nie zapomnieliśmy jednak o świątecznej atmosferze – na wszystkich odwiedzających czekać będzie Świąteczny Jarmark, Kiermasz, a także spotkanie z Mikołajem i Mikołajkowe Warsztaty. Dla tych zmarzniętych mamy przygotowane darmowe gorące napoje, a coś na przekąskę będzie można znaleźć w strefie Food Truck. Mam nadzieję, że ten grudniowy weekend będzie dla wszystkich Państwa okazją do chwili odpoczynku i „złapania tchu” w „gorącym” okresie przedświątecznym mówi – zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów, Artur Buczyński.

Przez cały weekend zapraszamy na niezwykłe multimedialne pokazy spektaklu „Światło-Dźwięk”. Zobaczyć będzie można również oryginalne widowisko Laserowe Show. Po pokazach warto wybrać się na relaksujący spacer w Królewskim Ogrodzie Światła albo na przejażdżkę najpiękniejszą rozświetloną Bajeczną Karuzelą.

Świąteczny Jarmark to idealna okazja na zdobycie oryginalnych prezentów. Za to oryginalnych smaków z różnych kuchni świata mieszkańcy i goście Festiwalu będą mogli spróbować na trwającym przez cały weekend Świetlnym Zlocie FoodTrucków. Po degustacji wszystkich przysmaków będzie okazja do spalenia nadmiaru kalorii, i to na zapas!

Festiwal Światła to najlepsza okazja do uprawiania zimowych sportów, o których dzielnica Wilanów nie zapomina!

Na początek polecamy wycieczkę przez Labirynt Świetlny, w którym naprawdę można się zgubić. To niezła łamigłówka i dobra rozgrzewka, po której warto spróbować swoich sił w Laser Game w specjalnym namiocie sferycznym.

Najważniejszym sportowym wydarzeniem tego weekendu będzie realizacja projektu „Szyjemy sport na miarę – sportowa rodzina” – czyli unikatowe spotkania w formie camp’ów promujące najpopularniejsze sportowe dyscypliny halowe na świecie. Uczestników aktywizować do ruchu będą wielcy mistrzowie sportu, ambasadorzy projektu: Iwona Niedźwiedź, Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak. „Szyjemy sport na miarę” startuje w sobotę 11 grudnia o godzinie 10:00 w Hali CSW Wilanów. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wejść na stronę na stronę internetową: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dla miłośników muzyki przygotowaliśmy świetlne show z muzyką na żywo „VIVALDI NEW VIBES -Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego, podczas którego odbędzie się widowiskowa iluminacja na fasadzie wilanowskiego Ratusza. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędzie się widowiskowy Przemarsz Orkiestry Wilanów.

Na najmłodszych czekać będzie Bajeczną Górkę, na której będą mogli zjeżdżać w zimowej scenerii. Bajeczna Górka i inne atrakcje w ramach akcji „Zimowy Wilanów” będą dostępne aż do 10 marca.

Wszystkie dzieci będą mogły osobiście wręczyć swoje listy Świętemu Mikołajowi, który będzie gościem Festiwalu. Dzieciom i rodzicom, którzy chcieliby sprawdzić się w roli pomocników Mikołaja i wykonać własne prezenty dla najbliższych, polecamy Mikołajkowe Warsztaty dla Dzieci, a po warsztatach zapraszamy na Bajki na dużym ekranie.

W sobotę zajrzyjcie koniecznie na Kiermasz Słoiki z Wilanowa, podczas którego odbywać się będzie zbiórka dla 5,5 letniego Dominka Woźniaka na kontynuację jego leczenia*.

*Więcej o Dominiku oraz trwającej cały czas zbiórce na jego leczenie możecie przeczytać tu https://www.siepomaga.pl/dominik-wozniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *