Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
czw.. wrz 28th, 2023

Grudzień to miesiąc magiczny, atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przygotowań i przedświątecznej „gorączki” – to czas przyjemny, ale też stresujący. Chwilę wytchnienia znajdziecie w drugi weekend grudnia w dzielnicy Wilanów. Przed nami dwa dni, podczas których Wilanów rozbłyśnie feerią kolorów. Już 10 i 11 grudnia odbędzie się jubileuszowy X Królewski Festiwal Światła!

X Królewski Festiwal Światła rozpoczynamy w sobotę 10 grudnia na Plaży Wilanów o godzinie 16:00! Czekają na was rozświetlone i zimowe atrakcje. Przepiękne instalacje świetlne stworzą odpowiedni nastrój do spędzenia weekendu w Dzielnicy Wilanów. Tegoroczna edycja festiwalu to szczególna okazja do świętowania. Organizacja po raz 10ty takiego wydarzenia dla mieszkańców Wilanowa to przyjemność dla organizatorów – Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz partnerów wydarzenia. W ten szczególny weekend przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców i nie tylko masę atrakcji.

– W tym roku 10 i 11 grudnia podczas jubileuszowej edycji Festiwalu przygotowaliśmy moc atrakcji, wśród których nie zabraknie oczywiście pokazów świetlnych i laserowych, świetlnych instalacji, labiryntów, rozświetlonego ogrodu królewskiego. Będzie można przejechać się Bajeczną Karuzelą (której jeszcze u nas nie było). Nie zapomnieliśmy jednak o świątecznej atmosferze – na wszystkich odwiedzających czekać będzie Świąteczny Jarmark, Kiermasz, a także spotkanie z Mikołajem i Mikołajkowe Warsztaty. Dla tych zmarzniętych mamy przygotowane darmowe gorące napoje, a coś na przekąskę będzie można znaleźć w strefie Food Truck. Mam nadzieję, że ten grudniowy weekend będzie dla wszystkich Państwa okazją do chwili odpoczynku i „złapania tchu” w „gorącym” okresie przedświątecznym mówi – zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów, Artur Buczyński.

Przez cały weekend zapraszamy na niezwykłe multimedialne pokazy spektaklu „Światło-Dźwięk”. Zobaczyć będzie można również oryginalne widowisko Laserowe Show. Po pokazach warto wybrać się na relaksujący spacer w Królewskim Ogrodzie Światła albo na przejażdżkę najpiękniejszą rozświetloną Bajeczną Karuzelą.

Świąteczny Jarmark to idealna okazja na zdobycie oryginalnych prezentów. Za to oryginalnych smaków z różnych kuchni świata mieszkańcy i goście Festiwalu będą mogli spróbować na trwającym przez cały weekend Świetlnym Zlocie FoodTrucków. Po degustacji wszystkich przysmaków będzie okazja do spalenia nadmiaru kalorii, i to na zapas!

Festiwal Światła to najlepsza okazja do uprawiania zimowych sportów, o których dzielnica Wilanów nie zapomina!

Na początek polecamy wycieczkę przez Labirynt Świetlny, w którym naprawdę można się zgubić. To niezła łamigłówka i dobra rozgrzewka, po której warto spróbować swoich sił w Laser Game w specjalnym namiocie sferycznym.

Najważniejszym sportowym wydarzeniem tego weekendu będzie realizacja projektu „Szyjemy sport na miarę – sportowa rodzina” – czyli unikatowe spotkania w formie camp’ów promujące najpopularniejsze sportowe dyscypliny halowe na świecie. Uczestników aktywizować do ruchu będą wielcy mistrzowie sportu, ambasadorzy projektu: Iwona Niedźwiedź, Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak. „Szyjemy sport na miarę” startuje w sobotę 11 grudnia o godzinie 10:00 w Hali CSW Wilanów. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wejść na stronę na stronę internetową: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dla miłośników muzyki przygotowaliśmy świetlne show z muzyką na żywo „VIVALDI NEW VIBES -Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego, podczas którego odbędzie się widowiskowa iluminacja na fasadzie wilanowskiego Ratusza. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędzie się widowiskowy Przemarsz Orkiestry Wilanów.

Na najmłodszych czekać będzie Bajeczną Górkę, na której będą mogli zjeżdżać w zimowej scenerii. Bajeczna Górka i inne atrakcje w ramach akcji „Zimowy Wilanów” będą dostępne aż do 10 marca.

Wszystkie dzieci będą mogły osobiście wręczyć swoje listy Świętemu Mikołajowi, który będzie gościem Festiwalu. Dzieciom i rodzicom, którzy chcieliby sprawdzić się w roli pomocników Mikołaja i wykonać własne prezenty dla najbliższych, polecamy Mikołajkowe Warsztaty dla Dzieci, a po warsztatach zapraszamy na Bajki na dużym ekranie.

W sobotę zajrzyjcie koniecznie na Kiermasz Słoiki z Wilanowa, podczas którego odbywać się będzie zbiórka dla 5,5 letniego Dominka Woźniaka na kontynuację jego leczenia*.

*Więcej o Dominiku oraz trwającej cały czas zbiórce na jego leczenie możecie przeczytać tu https://www.siepomaga.pl/dominik-wozniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet