Poseł Ireneusz Raś Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki?

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w nowym rządzie zostanie Ireneusz Raś, który będzie odpowiadał za turystykę.

Ireneusz Raś urodził się 30 września 1972 w Proszowicach. W 1998 ukończył studia na Wydziale Historii Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W latach 1999–2002 pełnił funkcję dyrektora kancelarii prezydenta Krakowa w okresie prezydentury Andrzeja Gołasia. W latach 2002–2005 był radnym Krakowa, wybranym z listy PiS.

W 2005 roku z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu krakowskim został wybrany na posła V kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, a w wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W latach 2010–2013 przewodniczył regionowi małopolskiemu PO, wchodząc w skład zarządu krajowego partii.

W wyborach w 2015 został ponownie wybrany do Sejmu. W Sejmie VIII kadencji został przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą, pracował też w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

W 2019 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W maju 2021 został usunięty z partii, kilka dni później znalazł się także poza klubem parlamentarnym KO, zostając posłem niezrzeszonym. W czerwcu 2021 dołączył do klubu parlamentarnego Koalicja Polska. W tym samym miesiącu założył stowarzyszenie „Tak, Polska!”.

W 2022 został jednym z założycieli partii Centrum dla Polski wchodzącej w skład Koalicji Polskiej. W marcu 2023 został prezesem tego ugrupowania. W ostatnich wyborach został wybrany do Sejmu X kadencji z ramienia koalicji Trzecia Droga.

Fot. ireneuszras.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *