Pierwsze damy Chin i Polski zwiedziły Teatr Narodowy w Pekinie

Małżonka przewodniczącego Chin Xi Jinpinga – Peng Liyuan i żona prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda odwiedziły 24 czerwca Teatr Narodowy w Pekinie.

Pierwsze damy obejrzały  „Wystawę sztuki niematerialnego dziedzictwa kulturowego Beijing Yanjing”  w Muzeum Sztuki. Peng Liyuan powiedziała, że zarówno Chiny, jak i Polska mają długą historię i głębokie dziedzictwo kulturowe, a w ostatnich latach wymiana kulturalna i kontakty międzyludzkie między obiema stronami stają się coraz bardziej aktywne. Wraz z ciągłym wzbogacaniem wymiany kulturalnej i wzajemnym uczeniem się między Chinami a Polską, pogłębi się również wzajemne zrozumienie i przyjaźń między oboma narodami.

Peng Liyuan zaprosiła pierwszą damę  Polski do obejrzenia występu fragmentu Opery Pekińskiej,  wysłuchania tradycyjnej chińskiej muzyki ludowej i recitalu fortepianowego oraz  chóru wykonującego pieśni chińskie i zachodnie.

Pierwsza dama  Polski serdecznie podziękowała Peng Liyuan za ciepłe i przyjazne przyjęcie oraz staranne przygotowania, a także wysoko oceniła wspaniałe występy chińskich artystów. Agata Duda powiedziała, że tradycyjna kultura chińska jest bardzo głęboka, co wywarło na niej ogromne wrażenie. Oczekuje się, że obie strony będą dalej wzmacniać wymianę i współpracę oraz stale wzmacniać przyjaźń między oboma narodami.

źródło: polish.cri.cn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *