Kanadyjski youtuber przybliża Chongqing światu

W 2019 roku Sam Alex White i jego żona postanowili spędzić święta Bożego Narodzenia w Chongqing, chińskim mieście o populacji mniej więcej tej samej wielkości co jego ojczyzna Kanada.

„Chongqing ma wspaniałą infrastrukturę, nawet lepszą niż w Nowym Jorku czy w jakimkolwiek innym mieście, w jakim kiedykolwiek byłem. Kolejki jednoszynowe przecinające budynki są niesamowicie zaprojektowane, nie wspominając już o około 14 000 mostów, które posiada” – powiedział White.

Zachwycony kreatywnym planowaniem urbanistycznym Chongqing, postanowił później złożyć kolejną wizytę w mieście. Na drodze młodego człowieka stanął jednak nagły wybuch pandemii COVID-19.

Ponieważ osobiste przebywanie w Chinach stało się tymczasowo prawie niemożliwym do spełnienia marzeniem, White pomógł zbudować sieć składającą się z chińskich i zagranicznych Youtuberów, mając nadzieję na ułatwienie wymiany zdjęć lotniczych i innych obrazów Chongqing.

Korzystając z materiałów udostępnianych przez sieć, Alex White co tydzień aktualizuje na platformie jeden film, zawierający wskazówki dojazdu do charakterystycznych mostów i drapaczy chmur w Chongqing.

Prace kanadyjskiego youtubera, który ma ponad 90 000 obserwujących na kanale o nazwie Reporterfy Media & Travel, zmieniły wrażenia wielu ludzi na temat tego miasta i kraju.

Wcześniej, szukając informacji o Chongqing w Internecie nie napotkał ich zbyt wiele.

„Wielu nie znało dobrze Chongqing, dopóki nie zobaczyli mojego wideo. I pokochali to miasto i zmienili swoje dawne poglądy na temat Chin” – powiedział. „To jest to, co chcę zrobić, pozostawiając starsze filmy, które są ponadczasowe, edukacyjne i nie stracą swojej świetności w przyszłości”.

Poza tym White przedstawił grupę zagranicznych vlogerów do iChongqing, lokalnego angielskiego serwisu informacyjnego w Chongqing, pomagając zaprezentować najnowsze osiągnięcia technologiczne miasta i rozwijającą się turystykę.

Gdy pandemia osłabła, w końcu dostał szansę odwiedzenia Chongqing we wrześniu.

„Nie chcę przegapić ani jednego fragmentu mojego procesu kwarantanny i chcę to pokazać światu. Myślę, że Chiny wykonały mądrą robotę” – powiedział. „Kiedy samolot wylądował, rozpoczęły się prace związane z kwarantanną i nie pozostawiały miejsca na potencjalne ryzyko. Technologia również bardzo pomaga, na przykład śledzenie kontaktów, kod QR dotyczący zdrowia i wynik testu wyświetlany na WeChat”.

„Chongqing to moje miasto”, powiedział kanadyjski youtuber, „I chcę, żeby świat zobaczył całe jego piękno”.

Źródło: Kanadyjski youtuber przybliża Chongqing światu – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *