Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
pon.. wrz 25th, 2023

Zgłoszenia marketingowe ośmiu chińskich innowacyjnych leków zostały zaakceptowane przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Wśród nich jest Cilta-cel, opracowany niezależnie przez Legend Biotech, twórcę CAR-T w Chinach. To terapia ukierunkowana na antygen dojrzewania komórek B (BCMA). Według Legend Biotech, przegląd wniosku o licencję biologiczną (BLA) leku zostanie zakończony przez FDA do 28 lutego 2022 r. Po dopuszczeniu Cilta-cel stanie się pierwszą chińską terapią CAR-T, która wejdzie na rynek zagraniczny oraz drugą na świecie terapię CAR-T ukierunkowaną na BCMA.

10 lutego 2022 r. FDA dokona przeglądu wniosku o nowy lek (NDA) dla Sintilimabu firmy Innovent Biologics. Zgodnie z ustawą o opłatach za używanie leków na receptę (PDUFA), docelowa data podjęcia przez FDA decyzji w sprawie wniosku o wprowadzenie do obrotu Tislelizumabu firmy BeiGene, Ltd. to 12 lipca 2022 r.

1 września 2021 r. firma Shanghai Junshi Biosciences Co., Ltd. ogłosiła, że ​​zakończyła składanie BLA dla Toripalimabu do FDA. BLA przedłożone przez Akeso, Inc. zostanie poddane przeglądowi w ramach programu Real-Time Oncology Review (RTOR) FDA, który może skrócić czas wymagany do zatwierdzenia.

W maju 2021 r. FDA zaakceptowała wniosek o wprowadzenie do obrotu F-627, innowacyjnego leku opracowanego przez Yifan Pharmaceutical Co., Ltd. (002019.SZ), a docelowa data zatwierdzenia wniosku to 30 marca 2022 r. W lipcu 2021 r. , FDA zaakceptowała NDA dla Surufatynibu, nowego leku opracowanego przez HUTCHMED (China) Limited (00013.HK) do leczenia guzów neuroendokrynnych trzustki, a docelowa data przeglądu wniosku to 30 kwietnia 2022 r.

FDA dokonuje również przeglądu zezwolenia na stosowanie w sytuacjach awaryjnych (EUA) dla nowej terapii skojarzonej przeciwciałem neutralizującym koronawirusa BRII-196/BRII-198 opracowanej przez Brii Biosciences (02137.HK), a terapia ma również zostać zatwierdzona w 2022 roku.

Capital Securities, kompleksowa firma zajmująca się papierami wartościowymi w Chinach, spodziewa się, że w ciągu najbliższych 5–10 lat więcej krajowych leków będzie sprzedawanych za granicą, ponieważ chińskie firmy poczyniły postępy w zakresie technologii, a także badań i rozwoju oraz testów klinicznych istniejących produktów. Duża zdolność płatnicza za innowacyjne leki na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w rozwiniętych regionach, takich jak Europa i Stany Zjednoczone, przyniesie wiele korzyści firmom krajowym.

Źródło: Chińskie innowacyjne leki wchodzą na globalny rynek – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet