Światowi giganci motoryzacyjni stawiają na możliwości chińskiego przemysłu wodorowego

Hyundai Motor Group, jeden z wiodących producentów pojazdów napędzanych wodorem, w marcu ubiegłego roku rozpoczął budowę swojego pierwszego zagranicznego zakładu.

Fabryka powstaje w Guangzhou, w prowincji Guangdong na południu Chin. Oczekuje się, że budowa zakładu pod nazwą HTWO Guangzhou zostanie ukończona do końca 2022 r. Dzięki połączonym funkcjom produkcji, badań i rozwoju oraz innowacji, nowy zakład ma początkowo produkować 6500 systemów ogniw paliwowych rocznie i stopniowo zwiększać swoją wydajność zgodnie z zapotrzebowaniem rynku.

Jak twierdzi Lee Hyuk Joon, prezes Hyundai Motor Group (China) Ltd., Chiny jako największy na świecie producent wodoru zgromadziły wyjątkowe doświadczenie w sektorze pojazdów wyłącznie elektrycznych i są w stanie poprowadzić przyszłą transformację w kierunku energii wodorowej.

Oprócz Hyundaia, także inni główni producenci samochodów, w tym Mercedes-Benz, BMW, Toyota Motor i Honda Motor, poszukują przełomów w sektorze pojazdów napędzanych wodorem.

Dostawcy części samochodowych i ogniw paliwowych, tacy jak Bosch, Continental AG i Faurecia i producenci materiałów podstawowych, tacy jak DuPont, W.L. Gore & Associates i Johnson Matthey, zwiększają swój wkład w chiński rynek pojazdów z ogniwami paliwowymi.

Chińscy producenci samochodów, w tym SAIC Motor Co., Ltd., BAIC Group, Guangzhou Automobile Company i Changan Auto, również chcą rozwijać technologie pojazdów napędzanych wodorem.

Źródło: Światowi giganci motoryzacyjni stawiają na możliwości chińskiego przemysłu wodorowego – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *