Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
czw.. wrz 28th, 2023

100 km od Pekinu, na powierzchni ponad 27 000 hektarów wyrosło najmłodsze chińskie miasto, nazywane miastem przyszłości. A właściwie jeszcze rośnie, bo prace nad jego budową nadal trwają, choć pierwsi mieszkańcy wprowadzili się tu rok temu.

Projekt urbanistyczny był inspirowany tradycyjnym chińskim duchem harmonii, integrującym miasto i przyrodę w celu stworzenia zdrowego, zrównoważonego miasta-ogrodu. Są tu różnorodne przestrzenie, funkcje i udogodnienia, które pomogą promować innowacyjność, kreatywność i dobre samopoczucie przy jednoczesnym uhonorowaniu historii i kultury regionu.

Xiong’an jest zorientowany na ludzi, w pełni uwzględniając fizyczne i psychiczne samopoczucie osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności, a ​​wszystko czego potrzebują, znajduje się w odległości 15 minut spacerem od ich domów. Układ przestrzenny zapewnia, że ​​obiekty oświatowe, handlowe, medyczne, transportowe, kulturalne i sportowe znajdują się w zasięgu spaceru.

Architektura krajobrazu została zoptymalizowana w celu stworzenia rozwiązania miasta-gąbki, które łączy miejski system zarządzania wodą opadową i naturalny system filtracji wody. System będzie uzupełniał podziemne rezerwy wody i wodociągi miejskie, a zapasowa woda będzie wykorzystywana w Daqinghe i Baiyangdian.

Miasto samowystarczalne

Konkurs na zaprojektowanie nowego miasta wygrała firma hiszpańska firma Guallart Architects. Projektanci zaproponowali, by głównym budulcem domów mieszkalnych było drewno o najlepszych własnościach termoizolacyjnych. Dachy wszystkich budynków służą uprawie warzyw i owoców, są też elementem systemu odzyskiwania wody. Oprócz domów mieszkalnych i biurowców przestrzeń miejską wypełniają będą różne systemy pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, lądowiska dla dronów, wertykalne uprawy hydroponiczne (gdzie rośliny jadalne uprawia się w wielopiętrowych systemach pozwalających zredukować do minimum nakład energii i środków, w zamian uzyskując wielokrotne plony roślin o idealnych parametrach odżywczych), drogi dla pojazdów autonomicznych i robotów samobieżnych. Budynki, jak i całe zespoły miejskie mają charakter modułowy.

Miasto XXI wieku

Decyzja o utworzeniu Xiong’an New Area w prowincji Hebei zapadła 1 kwietnia 2017 r.

Jako projekt o znaczeniu ogólnokrajowym, jest pierwszym Narodowym Nowym Obszarem, który został ustanowiony w skali kraju w XXI wieku, podążając śladami Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzhen i Nowego Obszaru Pudong w Szanghaju. Budowa Xiong’an New Area jako modelu podejmowania wysokiej jakości rozwoju w całych Chinach ma ogromne znaczenie z punktu widzenia strategii narodowej. Dzieje się tak, ponieważ Xiong’an New Area zapewnia innowacyjną inteligencję, zieloną ekologię i wygodę w oparciu o długoterminowy plan, który obowiązuje do 2035 r.

W Chinach urbanizacja postępuje szybko wraz z rozwojem gospodarczym, a odsetek ludności mieszkającej w miastach wzrósł z 36,22% w 2000 r. do 60,9% w 2019 r. Rozwój miast w Chinach w erze po pandemii pokazuje świadomość znaczenia zdrowia i bezpieczeństwa, rośnie też potrzeba wykorzystania technologii cyfrowych do przyspieszenia budowy inteligentnych miast i usprawnienia zarządzania zdrowiem publicznym w miastach.

W kontekście rozwoju cywilizacji ekologicznej, ustanowienie Nowego Obszaru Xiong’an ma ważną misję w zakresie transformacji i postępu urbanizacji w Chinach. Jednym z celów budowy nowych obszarów jest określenie wzorca przestrzeni miejskich, traktującego priorytetowo środowisko ekologiczne i rygorystycznie podchodzącego do zielonego rozwoju. Celem jest osiągnięcie zielonych wskaźników wydajności do 2035 r. Wraz z ekologicznym środowiskiem, stworzenie inteligentnego systemu transportowego i inteligentnego miasta będzie zgodne z zasadami zielonego rozwoju ekologicznego Chin.

Źródło: Xiong’an New Area. Miasto przyszłości – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet