Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
czw.. wrz 28th, 2023

Biuro Informacyjne Rady Państwa Chin opublikowało w piątek raport na temat programu kosmicznego kraju.

Publikacja zatytułowana „Chiński program kosmiczny: perspektywa 2021” przedstawia cele, zasady, polityki i środki Chin oraz sposób myślenia oparty na współpracy w eksploracji kosmosu. Podsumowuje osiągnięcia Chin w dziedzinie nauki o kosmosie, technologii kosmicznej i zastosowań kosmicznych.

„Przemysł kosmiczny jest krytycznym elementem ogólnej strategii narodowej, a Chiny podtrzymują zasadę eksploracji i wykorzystania przestrzeni kosmicznej w celach pokojowych” – czytamy w raporcie.

Do głównych osiągnięć chińskiego przemysłu kosmicznego od 2016 roku należą: stała poprawa infrastruktury kosmicznej, ukończenie i eksploatacja Satelitarnego Systemu Nawigacji BeiDou (BDS), ukończenie systemu obserwacji Ziemi o wysokiej rozdzielczości, zakończenie trzyetapowego programu eksploracji Księżyca, pierwsze etapy budowy stacji kosmicznej, a także lądowanie i eksploracja Marsa przez Tianwen-1.

Chiny zapraszają wszystkie kraje do prowadzenia pogłębionej wymiany i współpracy w przestrzeni kosmicznej, na podstawie równości, wzajemnych korzyści, pokojowego wykorzystania i rozwoju.

Jest to piąty raport Chin dotyczący działań w przestrzeni kosmicznej, poprzednie publikowano w latach 2000, 2006, 2011 i 2016.

Źródło: Chiny publikują raport w sprawie programu kosmicznego – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet