Międzynarodowe obchody chińskiego Nowego Roku

Lepienie pierogów, pisanie chińskich znaków i oglądanie tradycyjnych pokazów, tak świętowali nadejście Chińskiego Nowego Roku obcokrajowcy z Haikou w południowych Chinach.

W Porcie Wolnego Handlu Hainan odbyło się z tej okazji wiele tradycyjnych zajęć i warsztatów.

Chiński Nowy Rok, czyli Święto Chińskiej Wiosny, podobnie jak Boże Narodzenie w innych krajach, to czas spotkania rodziny i przyjaciół i jest to szczęśliwy czas dla wszystkich. Również społeczność międzynarodowa mieszkająca w Chinach z radością świętuje te chwile.

Międzynarodowy dom spotkań w Haikou, który został otwarty we wrześniu 2021 r., jest dziełem Biura Ekspertów Zagranicznych Haikou i lokalnej firmy zajmującej się zasobami ludzkimi. Do społeczności dołączyło dotąd blisko 200 obcokrajowców.

Celem międzynarodowego domu spotkań jest stworzenie platformy, w której obcokrajowcy poczują się jak w domu, powiedział Pi Jinyu, dyrektor generalny Fu’an Talent Human Resources (Hainan). „Świadczymy usługi i pomagamy im łagodzić wszelkie problemy lub trudności, takie jak problemy z wizą lub problemy z pracą” – powiedział.

Aby lepiej pomóc osobom z zagranicy w rozpoczęciu działalności, oferuje im się czteromiesięczne szkolenie w zakresie inkubacji przedsiębiorczości.

Źródło: Międzynarodowe obchody chińskiego Nowego Roku – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *