Chargé d’Affaires a.i. RP Milena Łukasiewicz z wizytą na Jamajce

Chargé d’Affaires a.i. Rzeczypospolitej Polskiej, Milena Łukasiewicz w czasie wizyty na Jamajce zrealizowała dyżur konsularny. 
Złożyła również wizytę podsekretarzowi stanu ds. dwustronnych i regionalnych Jamajki, J.E. Deidre Miller. Podczas spotkania Podsekretarz podziękował Polsce za wsparcie udzielone jamajskim studentom podczas ich transferu z Kijowa na Ukrainie do Polski, a następnie na Jamajkę. Chargé d’Affaires podziękował Polsce za współpracę na forach wielostronnych i skorzystał z okazji, by omówić sytuację polityczną i inne kwestie dwustronne między oboma krajami.
Na zakończenie swojej wizyty Chargé d’Affaires a.i. odebrała w Montego Bay polski żaglowiec należący do Fundacji Szczecińskiej. Przybycie żaglowca na Jamajkę z zespołem Niebieskiej Szkoły na pokładzie było częścią obchodów trzydziestej rocznicy pierwszego rejsu tego żaglowca. Fundacja rozwija kontakty z różnymi szkołami żeglarskimi w Kingston i Montego Bay, w celu stworzenia partnerstwa współpracy i wymiany między Polską a Jamajką.

Źródło: Chargé d’Affaires a.i. RP Milena Łukasiewicz z wizytą na Jamajce – Polska w Wenezueli – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *