Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
czw.. wrz 28th, 2023

24 kwietnia 500 ton tajskich durianów pojechało do Chin koleją chińsko-laoską, co jest pierwszym przypadkiem, w którym Tajlandia wysyła masowo duriany do Chin tą trasą.

Pierwsza, testowa patia 40 ton durianów i 20 ton kokosów wyjechała do Chin za pośrednictwem transportu kolejowego Chiny-Laos na początku kwietnia.

Kolejowe przewozy transgraniczne otworzyły nową erę w eksporcie tajskich owoców.

Durian odgrywa kluczową rolę w gospodarce Tajlandii, ponieważ owoce te są bardzo lubiane na kluczowym rynku eksportowym – w Chinach.

W 2021 r. Tajlandia wyeksportowała do Chin ponad 875 000 ton kolczastych owoców. Według statystyk Departamentu Rolnictwa wygenerowało to co najmniej 3,4 mld USD.

W tym roku kraj zamierza wyeksportować jeszcze więcej durianów, ponieważ spodziewane są większe zbiory, ale chińska polityka zerowa COVID-19 może mieć negatywny wpływ na eksport duriana z Tajlandii w nadchodzącym sezonie.

Rygorystyczna strategia spowodowała zatory na różnych przejściach granicznych, gdzie tysiące ciężarówek przewożących żywność z Azji Południowo-Wschodniej przechodzi szczegółowe kontrole pod kątem koronawirusa.

Chiny nie są już łatwym rynkiem. Aby promować zrównoważony eksport produktów rolnych, sektor rolnictwa krajowego musi zmienić metodę produkcji i transakcji eksportowych oraz promować kontrolę jakości owoców, w tym durianów.

Aby otrzymać licencję na oficjalny eksport, wietnamskie przedsiębiorstwa muszą ściśle przestrzegać przepisów dotyczących identyfikowalności, z czym w Wietnamie jest najwięcej problemów.

Aby wykorzystać możliwości eksportowe, miejscowości negocjują i tworzą dokumentację, aby otrzymać kody certyfikujące dla obszarów upraw duriana.

Potencjał eksportu towarów do Chin jest nadal bardzo duży, ale aby wejść na ten rynek, produkty muszą mieć markę i kod obszaru sadzenia, tzw. paszport pochodzenia, pokazujący drogę „z pola na stół”.

Roczna produkcja duriana w Wietnamie szacowana jest na 600 000 ton.

Wietnam posiada obecnie około 50 000 – 60 000 ha uprawy duriana na oficjalny eksport, głównie w prowincjach Tay Ninh, Binh Duong, Dong Nai, Binh Phuoc, Tien Giang i Dak Lak.

Źródło: Nowa era w eksporcie tajskich owoców – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet