Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
czw.. wrz 28th, 2023

Wygląda jak zwyczajny samochód, jednak uważniejsze oko wychwyci, że nie ma w nim… kierowcy! Auto przyjedzie pod wskazany adres i zawiezie pasażera dokładnie tam, gdzie sobie zażyczy. Wystarczy odpowiednia aplikacja i gotowe!

Pony.ai, samojezdny start-up, jako pierwszy tego typu podmiot w Chinach otrzymał licencję na taksówkę.

Od maja b.r. licencja pozwoli firmie obsługiwać 100 autonomicznych pojazdów w jednej z dzielnic Kantonu, na obszarze ponad 800 km kwadratowych.

W planach jest również uruchomienie podobnych usług w dwóch innych dużych chińskich miastach.

Pod koniec 2021 r. start-up uzyskał zezwolenie na rozpoczęcie komercyjnych testów swoich autonomicznych pojazdów w Pekinie. Wraz z chińskim gigantem technologicznym Baidu był jedną z pierwszych firm w kraju, które uzyskały pozwolenie na uruchomienie takich usług pilotażowych.

Aby robotaxi Pony.ai mogły legalnie wyjechać na ulice, musiały przejść następujące testy bezpieczeństwa i kwalifikacji pojazdów z chińskich instytucji kontrolnych: co najmniej 24 miesiące autonomicznej jazdy testowej w Chinach i/lub innych krajach, co najmniej 1 milion km (621 tys. mil) przebiegu testowego, co najmniej 200 000 km (124 tys. mil) testów w wyznaczonym obszarze testowym Kantonu i zero udziału w jakichkolwiek wypadkach drogowych z odpowiedzialnością czynną.

Źródło: Autonomiczne taksówki wyjadą na chińskie ulice – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet