Targi Kantońskie z rekordową liczbą zagranicznych nabywców

131. sesja Targów Importu i Eksportu w Chinach za nami. Tegoroczna edycja osiągnęła rekordowy poziom 536 000 odwiedzających z 228 krajów.

Wystawa, znana również jako Targi Kantońskie, z powodu pandemii COVID-19 odbywała się online, od 15 kwietnia do 24 kwietnia.

Jak powiedział Xu Bing, rzecznik targów, liczba kupujących z zagranicy zarejestrowanych na 131. sesję wzrosła o 48 procent w porównaniu z 129. sesją i 41,8 procent w porównaniu z 130. sesją.

298 100 nabywców pochodziło z krajów położonych wzdłuż Pasa i Szlaku, co stanowiło ponad 55% wszystkich kupujących, a 150 800 nabywców pochodziło z krajów członkowskich Regionalnego Kompleksowego Partnerstwa Gospodarczego (RCEP), co stanowiło ponad 28%, powiedział Xu.

W sieci zaprezentowano ponad 3 miliony produktów, w tym 951 500 nowości, ustanawiając nowe rekordy. Łącznie wystawcy wydali 210 500 elektronicznych wizytówek, a zagraniczni nabywcy przeprowadzili około 100 000 rozmów online.

Dane te pokazały, że rynek chiński pozostaje atrakcyjny ze względu na swój trwały potencjał.

„Pomimo skomplikowanej i poważnej sytuacji gospodarczej i handlowej, internetowy system targów kantońskich jest w tym roku bardziej stabilny i wydajny, zapewniając lepsze usługi, co było powszechnie chwalone przez wystawców” – powiedział Xu.

„Wydarzenie wniosło pozytywny wkład w promowanie wysokiej jakości rozwoju handlu, utrzymanie stabilności łańcuchów przemysłowych i dostaw oraz promowanie ożywienia światowej gospodarki” – dodał Xu.

Od 1957 roku targi odbywają się dwa razy w roku, w mieście Guangzhou w południowych Chinach. W formule hybrydowej po raz pierwszy odbyły się jesienią ubiegłego roku.

Źródło: Targi Kantońskie z rekordową liczbą zagranicznych nabywców – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *