W pierwszym kwartale handel dwustronny między Chinami a Europą wzrósł o 12,2%

W pierwszym kwartale tego roku handel dwustronny między Chinami a Europą wyniósł 205,87 mld dolarów amerykańskich, co oznacza wzrost o 12,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu, Gao Feng, na konferencji  prasowej zauważył, że jest to efekt stale pogłębiającej się integracji przemysłowej między Chinami a UE. W tym czasie chińsko-unijny handel produktami mechanicznymi i elektrycznymi, lekkimi produktami przemysłowymi i produktami zaawansowanymi technologicznie wzrósł odpowiednio o 10%, 19% i 31%. Handel towarami pośrednimi osiągnął wartość 84,26 mld USD, co stanowiło 40,9% chińsko-europejskiego handlu.

W pierwszym kwartale handel herbatą, piwem, jabłkami i nabiałem między Chinami a Europą wzrósł odpowiednio o 54%, 21%, 69% i 56%. Gao Feng powiedział, że w obecnej sytuacji pogłębianie współpracy Chiny-UE jest korzystne zarówno dla Chin, jak i Europy, a także dla ożywienia gospodarczego na świecie. Chiny są gotowe do współpracy ze stroną europejską w celu utrzymania stabilności łańcucha dostaw w przemyśle.

Źródło: W pierwszym kwartale handel dwustronny między Chinami a Europą wzrósł o 12,2% – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *