Targi Zero Waste – 4-5 czerwca, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Jednym z głównych problemów współczesnego świata są odpady. Śmieci są wszędzie – otaczają nas niestety w nawet najbardziej dzikich zakątkach świata.

Każdy z nas je produkuje, a z roku na rok odpadów jest coraz więcej. Problem sprowadza się przede wszystkim do naszych wyborów konsumenckich oraz braku zwyczaju i pomysłu na wtórne wykorzystywanie odpadów.

Nie bądź obojętny i rozpraw się ze swoją produkcją odpadów! Najlepsza okazja ku temu już 4-5 czerwca 2022 r. Przyjdź do Centrum Konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na ósmą edycję Targów Zero Waste.

Przewodni temat ósmej edycji Targów Zero Waste to powtórne zagospodarowanie odpadów, w tym: kompostowanie, przetwarzanie, system kaucyjny, naprawa.

Podczas Targów będzie można, m.in. oddać elektroodpady i słoiki, zaopatrzyć się w bezodpadowe niezbędniki, ułatwiające ograniczanie wytwarzania odpadów (domowe kompostowniki, torby, termokubki, produkty kosmetyczne i spożywcze bez opakowań, filtry do wody, pieluchy wielorazowe i wiele innych), wziąć udział w konkursach zero waste, skosztować kuchni bezodpadowej, przerobić stare w nowe.

Targom Zero Waste towarzyszyć będą ponadto imprezy, takie jak: warsztaty, wykłady, panele i dyskusje oraz zabawy dla dzieci.

www.targi-zerowaste.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *