IV edycja mazowieckiego konkursu „Startuj z Mazowsza”

W tym roku już po raz czwarty poznamy nowatorskie start-up’y z województwa mazowieckiego, które zmieniają świat na lepsze, a to wszystko w ramach IV edycji konkursu “Startuj z Mazowsza” organizowanego przez Województwo Mazowieckie. Firmy, które wezmą udział w konkursie, mają szansę na zdobycie wyjątkowych nagród o łącznej wartości 90 000 złotych, jak również pozyskanie cennych kontaktów biznesowych, promowanie ich pomysłów poprzez różne kanały komunikacji oraz rozgłos w mediach branżowych.

Konkurs adresowany jest do mazowieckich start-up’ów, które tworzą innowacyjne pomysły i produkty, a ich działalność nie jest dłuższa niż 3 lata. Rekrutacja trwa tylko do 14 lipca!

Dlaczego potrzebujemy innowacji?

We współczesnym świecie innowacje stanowią rdzeń nowoczesnych strategii wzrostu gospodarczego  –  poprawiają jakość towarów i usług, zwiększają wydajność produkcji, tworzą nowe rynki i modele biznesowe. Bynajmniej nie dotyczą one wyłącznie sektora technologicznego, jak często się uważa. Innowacje mają wiele wymiarów, a ich celem jest zmiana obecnego stanu na lepszy oraz odpowiedź na potrzeby rynku i konsumentów. Aktualnie jedną z takich potrzeb jest m.in. zrównoważony rozwój i zadbanie o naszą planetę.

Poprzednie edycje konkursu “Startuj z Mazowsza” pokazują, że takich nowatorskich rozwiązań na Mazowszu nie brakuje, ale innowacyjność potrzebuje wsparcia – prace badawczo-rozwojowe, inwestowanie w pracowników czy działania marketingowe wiążą się z wysokimi kosztami, na które mikro firmy często nie mogą sobie pozwolić. Województwo Mazowieckie chce przyśpieszać ich rozwój poprzez promowanie różnorodności i nagradzanie kreatywnych postaw, dlatego już po raz czwarty start-up’y będą mogły zaprezentować swoje nowatorskie rozwiązania, które stanowią nieocenioną wartość dodaną dla całej społeczności Mazowsza. 

“Naszym celem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla startupów do podzielenia się z opinią publiczną swoimi projektami, pozyskanie kontaktów umożliwiających dalsze udoskonalanie innowacji oraz promocji wypracowanych produktów. Jest to możliwe dzięki wieloletniej współpracy samorządu z instytucjami naukowymi, uczelniami i przedsiębiorcami” – podkreśla Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Co daje udział w konkursie?

Pomoc w rozwoju, a przede wszystkim wsparcie finansowe na początku biznesowej drogi to marzenie wielu przedsiębiorców. Udział w mazowieckim konkursie daje o wiele więcej!  Łączna pula nagród wynosi 90 000 złotych, a dodatkowo jest to również szansa na zdobycie nagród specjalnych od Partnerów konkursu, m.in.: konsultacji merytorycznych związanych z rozwojem biznesu i pozyskiwaniem finansowania, możliwość udziału w szkoleniach i programach mentoringowych czy prezentacja przed gronem inwestorów. Start-up’y mogą również liczyć na pozyskanie biznesowych kontaktów, promocję ich pomysłu w mediach czy profesjonalną sesję fotograficzną.

Laureatom poprzedniej edycji konkurs zdecydowanie pomógł rozwinąć skrzydła.

Według Dawida Nidzworskiego – prezesa zarządu SensDx udział w programie, a przede wszystkim zdobycie głównej nagrody w kategorii START, wpłynęło pozytywnie na wizerunek firmy oraz pozwoliło na pozyskanie istotnych kontaktów, a także nawiązanie nowych biznesowych współprac. “Nagroda była dla nas nieocenionym wyróżnieniem zwłaszcza w dobie pandemii Covid-19” – podkreśla CEO SensDx, firmy produkującej Flu Sensor, który umożliwia wykonanie szybkiego i precyzyjnego testu na obecność wirusa grypy nawet na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

“W konkursie, SeekStorm został laureatem głównej nagrody w dziedzinie INNO-TECH. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, radość i potwierdzenie, że wiele lat pracy włożonej w rozwój technologii zaczyna przynosić sukcesy” – zaświadcza Małgorzata Garbe, co-founder SeekStorm, twórcy innowacyjnej technologii wyszukiwania w systemie Search as a Service, która umożliwia znajdowanie i indeksowanie setek milionów dokumentów w czasie rzeczywistym dla tysiąca użytkowników równocześnie.

Katarzyna Kolanowska, założycielka i pomysłodawczyni sklepu internetowego KARMNIK.org, oferującego naturalną i rzemieślniczą żywność podkreśla, że “udział w Startuj z Mazowsza dał nam wgląd w działania innych, mazowieckich start-upów i ciekawe kontakty zawodowe. W ramach przygotowań do prezentacji konkursowej,miałyśmy okazję zapoznać się z techniką opracowywania pitch deck i robienia krótkiej prezentacji inwestorskiej. Dojście do finału i uzyskanie wyróżnienia w konkursie było dla nas istotnym wydarzeniem PR-owym i promocyjnym, pozwoliło nam też zaprezentować się przed władzami województwa mazowieckiego.”

Kto może zgłosić się do “Startuj z Mazowsza”?

Konkurs dedykowany jest dla start-up’ów zarejestrowanych na terenie województwa mazowieckiego i działających nie dłużej niż 3 lata od daty ogłoszenia konkursu. Konkurs rozstrzygany jest w następujących kategoriach:

  1. INNO-TECH  – start-up’y, które tworzą nowe produkty i procesy oraz znaczące zmiany technologiczne w produktach i procesach, obejmujące innowacje produktowe, procesowe, systemowe; start-up’y w fazie wzrostu na etapie sprzedaży;
  2. SOCIAL IMPACT – start-up’y o pozytywnym oddziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo, bez względu na etap rozwoju; 
  3. START – start-up’y, które tworzą innowacyjny projekt, będący na etapie Minimum Value Product lub prototypu, które ma szanse na efektywny rozwój i skalowanie.

UWAGA: Nie dopuszcza się zgłoszenia tego samego podmiotu do więcej niż jednej kategorii konkursowej.

Jak wygląda droga dojścia do finału?

Udział w konkursie jest bardzo prosty! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy w wygodnej formie online. Następnie wszystkie startupy, biorące udział w konkursie przejdą ocenę formalną, oraz dwa etapy oceny merytorycznej. Po obradach komisji oceniającej do II etapu oceny merytorycznej zakwalifikuje się 10 najwyżej ocenionych start-upów, które zaprezentują swój pomysł przed Jury podczas tzw. Pitch Day.

Wyróżnikiem ”Startuj z Mazowsza” jest także liczne grono Partnerów – różnych organizacji z ekosystemu przedsiębiorczego, których przedstawiciele tworzą Kapitułę konkursu – to ten skład na czele z Marszałkiem Województwa dokona ostatecznego wyboru laureatów i przydzieli nagrody główne oraz nagrody dodatkowe. W tym roku start-up’y będą mogły poznać członków Kapituły już podczas spotkania Pitch Day!

Zwieńczeniem IV edycji konkursu będzie konferencja finałowa, podczas której wręczone zostaną nagrody. Będzie także czas na networking – 10 najlepszych startupów otrzyma dedykowane miejsce na zaprezentowanie swoich usług / produktów, dlatego wydarzenie będzie otwarte dla gości, a dla tych, którzy nie będą mogli przybyć osobiście, będzie prowadzona transmisja online.

Finalistów poznamy już w październiku 2022.

Co sprawia, że konkurs „Startuj z Mazowsza” jest tak wyjątkowy?

Program od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a z roku na rok do konkursu aplikuje coraz więcej start-up’ów. W ciągu trzech edycji do konkursu zaaplikowało 129 wyjątkowych projektów, które tworzą produkty i usługi wpływające na poprawę jakości życia całej społeczności.  

“Startuj z Mazowsza” to nie tylko szansa na zdobycie nagród finansowych, ale również poznanie innowacyjnych przedsiębiorców z całego województwa, promocję w mediach, możliwość prezentacji swojego rozwiązania przez inwestorami oraz uzyskanie cennych rad od komisji konkursowej, która składa się ze znanych ekspertów biznesowych:

  • dr hab. Agnieszka Skala – Założycielka SPIN Entrepreneurship School i profesor nadzwyczajny na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej;
  • Greg Albrecht – anioł biznesu, multi przedsiębiorca, doradca, mówca, inwestor i znany podcaster;
  • Maciej Sadowski – CEO Startup Hub Poland i ekspert biznesowy;
  • Adrian Migoń – CEO Youth Business Poland i „ojciec” wielu znaczących projektów biznesowych, z których skorzystało już ponad 1000 firm.

Na zgłoszenia czekamy tylko do 14 lipca 2022 r.!

Jeżeli jesteś innowacyjną, przedsiębiorczą osobą, która potrzebuje wsparcia w rozwoju swojego przedsięwzięcia – konkurs “Startuj z Mazowsza” jest dla Ciebie!

Zgłoś swój start-up poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego online, w którym w ciekawy sposób przedstawisz, że to właśnie TWÓJ projekt ma największy potencjał. Przekonaj komisję i daj SOBIE szansę na pozyskanie dodatkowych środków, zdobycie wyjątkowych nagród od Partnerów konkursu oraz zaistnienie w mediach.

Udział w programie i połączona ekspertyza członków komisji oceniającej to źródło bezcennej biznesowej wiedzy, która pomoże zbudować lepsze jutro dla Twojej firmy!

Konkurs organizowany jest przez Województwo Mazowieckie, realizatorem jest Youth Business Poland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *