Forum Przedsiębiorczości: Praca i rozwój – polski rynek pracy 2022

Podczas organizowanego przez Warszawską Izbę Gospodarczą, Forum Przedsiębiorczości, 23 czerwca 2022 roku odbyła się debata pt. „Praca i rozwój – polski rynek pracy 2022”, którą prowadziła Ilona Klejnowska – Kamińska z Instytutu Strategii i Rozwoju, a jej gośćmi byli Alina Palamarchuk, Karina Bilko, Tatiana Storozhenko oraz Karol Dobrowolski, Wiceprezes Zarządu WIG.

Wojna w Ukrainie sprawiła, że do Polski trafiło wielu Ukraińców, którzy starają się znaleźć pracę a celem debaty, która odbyła się w ramach Forum Aktywizacji Zawodowej Kobiet z Ukrainy, było między innymi udzielenie odpowiedzi jak i gdzie jej szukać. Podczas dyskusji poruszony został również temat motywacji   i wspierania kobiet z Polski i Ukrainy w procesie podejmowania nowych wyzwań zawodowych oraz przedstawienie możliwości na rozwój i życie w Polsce.  – Dziś przed wielkim wyzwaniem na rynku pracy stoją przedsiębiorcy, samorządy i kreatorzy zmian systemowych. Największe wyzwanie jednak stoi przed kobietami z Ukrainy. Dlatego chcemy wspierać je w szukaniu pracy, tworzeniu przestrzeni do tego, aby wzmocnić ich zasoby. Inkubator Przedsiębiorczości Ukraińsko – Polskiej, Gospodarcze Forum Kobiet, Warszawska Izba Gospodarcza oraz Stowarzyszenie Zostań w Polsce, podejmują szereg działań, aby wspierać kobiety w odnalezieniu się na polskim rynku pracy – podkreślała Ilona Klejnowska – Kamińska rozpoczynając spotkanie.

Forum Przedsiębiorczości Ukraińsko – Polskiej odbyło się w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości Ukraińsko – Polskiej, utworzonego przez Warszawską Izbę Gospodarczą tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. Jest to ośrodek analityczny dający informacje na temat możliwości współpracy polsko – ukraińskiej w szerszej perspektywie, zarówno w okresie odbudowy powojennej jak i później. Za zadania stawia sobie analizę polskiego rynku pracy i wytypowanie branż zainteresowanych dokonywaniem wspólnych przedsięwzięć gospodarczych Ukraina – Polska.

Pragnę bardzo głośno powiedzieć do wszystkich Ukraińców – zostańcie w Polsce tyle ile będzie trzeba. Będąc tutaj wymagajcie od siebie, ale również też od państwa, poszerzajcie swoje kompetencje – apelował Karol Dobrowolski, Wiceprezes Zarządu WIG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *