Polskie drony Warmate do obrony Ukrainy! [ZRZUTKA]

Grupa Defence24 przy współpracy z WB Electronics, Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz Fundacją Warsaw Enterprise Institute (WEI), inicjuje zbiórkę na amunicję krążącą WARMATE z pakietem szkoleniowym oraz serwisem gwarancyjnym. Zachęcamy do wsparcia akcji, której celem jest pomoc bohaterskim obrońcom Ukrainy!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/defence24

Zebrane środki trafią na dedykowane akcji konto Fundacji WEI i pozwolą na zakup dwóch zestawów „WARMATE”, czyli aż 20 dronów! Aby zrealizować ten cel niezbędne jest pozyskanie w ramach zbiórki 5 milionów złotych. Z pozostałych po zakupie Warmate’ów funduszy zostanie zakupiony dodatkowy sprzęt indywidualnego zabezpieczenia dla ukraińskich żołnierzy. Zbiórka prowadzona jest we współpracy z Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz z producentem nowoczesnego uzbrojenia i systemów bezzałogowych polską firmą WB Electronics. Obecnie w projekt zaangażowało się już ponad 3400 Darczyńców.

„Prowadzona przez nas zbiórka to nie tylko pomoc Ukrainie, to również promocja naszego rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Zachęcamy do udziału w akcji, której celem jest wsparcie naszych sąsiadów z Ukrainy, przekazywania datków na ten cel oraz popularyzacji zbiórki w mediach tradycyjnych i społecznościowych, w tym poprzez zakładanie tzw. „skarbonek” powiązanych tą zrzutką (Dodaj skarbonkę | zrzutka.pl). Pomóżmy Ukrainie siłą polskiego przemysłu i skutecznością bojową polskich dronów Warmate!” –  przekonuje Piotr Małecki, Prezes Zarządu Defence24.

Żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy od dawna używają sprzętu polskiej produkcji i mocno go chwalą.

Mamy w Polsce powiedzenie „cudze chwalicie, swojego nie znacie”.

„WARMATE w rękach naszej armii skutecznie niszczy wrogów” – podkreśla Ołeksij Reznikow, Minister Obrony Narodowej Ukrainy.

Czym wyróżnia się WARMATE?

Amunicja krążąca Warmate jest przeznaczona do identyfikowania i rażenia, w zależności od zastosowanej głowicy, lekko opancerzonych celów bądź piechoty przeciwnika. Warmate może być użytkowany jako samodzielny system, przenoszony przez żołnierzy bądź przewożony, jako element zintegrowany z pojazdem. System wyposażony jest w moduły sterujące, umożliwiające pełną automatyzację większości faz lotu oraz wspieranie operatora w fazie naprowadzania na cel. Operowanie latającym środkiem bojowym odbywa się w czasie rzeczywistym w oparciu o przekaz wideo z podsystemu obserwacyjnego. Operator posiada pełną kontrolę w zakresie wyboru trybu pracy systemu, pomiędzy wielorazowym trybem rozpoznawczym a jednorazowym trybem bojowym. Zasięg Warmate wynosi 30 km od stacji kierowania, może on zostać wydłużony, jeśli system po rozpoczęciu lotu zostanie „przejęty” przez żołnierzy wyposażonych w systemy naprowadzania. Maksymalna masa startowa to 5,7 kg, z czego 1,4 kg stanowi ładunek bojowy.

Jak możesz wspierać zbiórkę
„Polskie drony Warmate do obrony Ukrainy!”

1. JAK MOŻSZE WESPRZEĆ ZBIÓRKĘ I MIEĆ SWÓJ WKŁAD DO OBRONY UKRAINY?

 • Dokonując wpłat indywidualnych na stronie: https://zrzutka.pl/defence24.
 • Udostępniając informacje i posty o zrzutce w mediach tradycyjnych i społecznościowych, korzystając przy tym z komunikatów inicjatora i partnerów zrzutki lub przygotowanych samodzielnie.
 • Udostępniając swoje wideonagranie, w którym zachęcisz inne osoby do wsparcia akcji i przekażesz im dalej pałeczkę w sztafecie obrony Ukrainy, załączając też link do zrzutki oraz link do zakładania skarbonek powiązanych ze zrzutką.
 • Kontaktując się z nami i przestawiając swoje pomysły na wspólną promocję tej zrzutki biuro@defence24.pl.
 • Tworząc skarbonkę* powiązaną ze zrzutką i zapraszając do wsparcia akcji swoich bliższych i dalszych znajomych, korzystając z bezpośredniego linku: https://zrzutka.pl/2e2khr/dodajSkarbonke.

*Skarbonka – to usługa polegająca na błyskawicznym utworzeniu kopii zrzutki z uwzględnieniem możliwości ustawienia własnego opisu i tytułu (np. „Zespół Firmy A / Stowarzyszenie B / Gmina C / Miasto D / Klub E – wspiera obronę Ukrainy!”), w ramach której Wspierający (osoba prywatna / firma / instytucja) zbiera środki na rzecz konkretnie wskazanej Zrzutki i może aktywizować swój zespół i przyjaciół. Wyodrębniona w ten sposób grupa Wspierających, może wesprzeć oryginalną Zrzutkę, a jej Organizator będzie wiedział, ile pieniędzy zostało zebrane, dzięki utworzonej przez Ciebie Skarbonce. Nie zwlekaj – pomóżmy razem Ukrainie!

2. DLACZEGO ZBIERAMY ŚRODKI NA POLSKIE DRONY WARMATE?

 • CHRONIĄ ŻYCIE CYWILI – wyprzedzenie ataku agresora i eliminowanie jego potencjału militarnego stanowi skuteczną broń rażenia i tym samym ochronę życia cywili – obywateli Ukrainy, zgodnie z zasadą, że najlepszą formą obrony jest skuteczny i precyzyjny atak.
 • SPRAWDZONE PODCZAS WOJNY – jest to jedyny rodzaj amunicji krążącej, który sprawdził się nie tylko w konfliktach w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, ale również w konflikcie pełnoskalowym podczas wojny w Ukrainie.
 • EFEKTYWNE KOSZTOWO – posiadają bardzo wysoki stosunek ceny do skuteczności bojowej w porównaniu do innych podobnych rozwiązań technicznych (w tym amerykańskich i izraelskich), a sam system jest od nich bardziej skuteczny, dlatego używają go ukraińskie wojska specjalne i gwardia narodowa.
 • EKSTREMALNIE SKUTECZNE – charakteryzują się bardzo dużą precyzją (nie chybią, tę amunicję krążącą można utrzymywać w powietrzu w oczekiwaniu na cel) i odpornością na zakłócenia, zasięgiem 30 km, a obrany cel kontrolowany jest do momentu uderzenia.
 • PRAKTYCZNIE NIEWYKRYWALNE – są bardzo trudno wykrywalne, zbudowane z kompozytu, posiadają bardzo cichy napęd (można je zobaczyć, ale wówczas jest już za późno na reakcję), są odporne na zakłócenia i na środki walki radioelektronicznej.
 • BARDZO MOBILNE I ŁATWE W OBSŁUDZE – umożliwiają łatwy i szybki transport, charakteryzuje je duży poziom intuicyjności obsługi.
 • WIEMY, ŻE SĄ BARDZO WYCZEKIWANE PRZEZ UKRAIŃSKICH KOMANDOSÓW!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/defence24

Link do założenia Skarbonki Twojej / Twojej organizacji powiązanej ze zrzutką: https://zrzutka.pl/2e2khr/dodajSkarbonke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *