Międzynarodowe firmy spożywcze na chińskim rynku

Amerykański gigant cukierniczy Mondelez, spółka-matka Oreo, oficjalnie wprowadził na chiński rynek dwa mrożone serniki Oreo. Premiera miała miejsce na trwających piątych China International Import Expo (CIIE) w Szanghaju.

Promocja nowości na CIIE to znakomita okazja, aby wejść na duży, szybko rozwijający się sektor słodyczy w Chinach, powiedział Joost Vlaanderen, prezes Mondelez Greater China.

„Na rynku tak konkurencyjnym jak Chiny, trzeba dogłębnie zrozumieć, czego chcą chińscy konsumenci. Dlatego w Suzhou (miasto we wschodnich Chinach) mamy znane na całym świecie centrum badawczo-rozwojowe, w którym opracowujemy i projektujemy produkty. Tworzymy tutaj nasze produkty, abyśmy mogli dostarczać konsumentom to, czego chcą, z prędkością Chin”, dodał

Wraz z boomem chińskiego Internetu, logistyki i technologii łańcucha chłodniczego, przemysł spożywczy w tym kraju również rozpoczął szybki rozwój.

Dane Chińskiego Krajowego Stowarzyszenia Przemysłu Spożywczego pokazują, że sektor ten osiągnął łączną stopę wzrostu na poziomie prawie 12 procent od 2013 do 2018 roku. W 2020 roku wielkość chińskiego rynku przekąsek osiągnęła 1,25 biliona juanów (około 173 miliardów dolarów). Tak ogromny rynek zwabił gigantów spożywczych z różnych krajów.

Partnerem nowo wprowadzonych ciastek mrożonych Oreo jest Fonterra, nowozelandzki dostawca surowców mlecznych, który również uczestniczył w tegorocznym CIIE.

Czytaj więcej na Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *