Niemieccy liderzy biznesu optymistycznie patrzą na przyszłą współpracę z Chinami

Niemieccy liderzy biznesu wyrażają optymizm co do perspektywy współpracy biznesowej między Chinami a Niemcami.

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat współpraca między obiema stronami pogłębiła się, a handel dwustronny wzrósł prawie 1000 razy, służąc rozwojowi gospodarczemu i społecznemu w obu krajach.

Współpraca w branży motoryzacyjnej od dawna była jasnym punktem na niemiecko – chińskiej mapie gospodarczej.

„Niemcy i Chiny to partnerstwo, które może się jeszcze bardziej rozwijać i ulepszać” – powiedział w niedawnym wywiadzie dla Xinhua Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG.

Zaznaczył on, że niedawna wizyta kanclerza Niemiec Olafa Scholza w Chinach była silnym sygnałem do wzmocnienia współpracy gospodarczej między krajami.

„Ostatnie wiadomości od chińskiego rządu dotyczące dalszego przyciągania inwestycji zagranicznych, zwiększania otwarcia i napędzania innowacji są zachęcające. BMW Group jest niezachwianie zaangażowana w Chiny i będzie kontynuować współpracę z lokalnymi firmami, w której wszyscy wygrywają” – powiedział Zipse.

Z kolei Volkswagen, który od ponad 40 lat współpracuje z Chinami, ma głębokie korzenie w chińskim przemyśle motoryzacyjnym. W przyszłości firma zamierza jeszcze bardziej zacieśnić wymianę gospodarczą z Chinami, powiedział Liu Yunfeng, wiceprezes Volkswagen Group China.

Więcej na Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *