Chiny otworzyły się na turystykę

8 stycznia Chiny zniosły restrykcje związane z przekraczaniem granicy, a osoby wjeżdżające do Chin spotykają się z prostszymi i szybszymi procedurami.

Optymalizacja polityki Chin w związku z COVID-19 spotkała się z pozytywnym przyjęciem nie tylko ze strony podróżujących, ale także ze strony firm zajmujących się handlem międzynarodowym.

Wraz ze zbliżaniem się chińskiego Nowego Roku można spodziewać się wzmożonego ruchu turystów, którzy przyjadą do domu na wakacje, a co za tym idzie, będą robić lokalnie zakupy, spotykać się w restauracjach i korzystać z lokalnych rozrywek.

Port Hekou otworzył zarówno kanały dla pieszych, jak i dla pojazdów. Jest połączony z Lao Cai drogą lądową i wodną. Od lat w tych miejscach kwitnie turystyka krajoznawcza i transgraniczna, rozwija się transgraniczny transport publiczny.

Według sekretarza partii Hekou, Yu Yanga, odbędzie się tutaj gala Święta Wiosny, która ma zacieśnić więzi między ludźmi po obu stronach granicy. Przeprowadzony zostanie również szereg promocji inwestycyjnych i negocjacji w zakresie turystyki transgranicznej.

Port Hekou jest największym przejściem na odcinku Yunnan na granicy chińsko-wietnamskiej. Średnia liczba pasażerów przekraczających granicę sięgała przed epidemią 124 tys. wizyt dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *