Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
pon.. wrz 25th, 2023

2022 był najlepszym rokiem biznesowym w dotychczasowej historii firmy a&o Hostels, która jest członkiem Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Z ponad 5,55 milionami noclegów i obrotami przekraczającymi 172 miliony euro, sieć budżetowa z siedzibą w Berlinie przewyższyła rekordowy wynik z roku 2019 przed koronawirusem (wtedy obroty wyniosły około 150 milionów) oraz wynik z 2021 (o ponad 100 milionów euro – prawie 150% więcej!).

Z ponad 2,2 milionami noclegów w 2022 roku dla klas i grup szkolnych, również w tym zakresie a&o znacznie przewyższa dobre wyniki z 2019 roku. „Za nami niewiarygodnie dynamiczny rok 2022”, mówi założyciel i dyrektor generalny Oliver Winter, „ogromne wzmocnienia personelu, rozległe inwestycje w cyfryzację i zrównoważony rozwój, a także nagrody i wyróżnienia po raz kolejny dały nam dużo energii i motywacji oraz pozwalają spojrzeć również bardzo optymistycznie na nowy rok.”

Olivier Winter podkreśla w szczególności trzy obszary działania:

  1. zespół: w rekordowym czasie zrekrutowano, przeszkolono i włączono do zespołu a&o łącznie około 600 nowych pracowników; ponadto dokonano wielu nowych nominacji na kluczowe stanowiska w działach zarządzania przychodami, HR i sprzedaży;
  2. cyfryzacja: goście a&o otworzyli kluczem mobilnym drzwi do swoich pokojów ponad 80 000 razy; aplikacja a&o jest już zainstalowana na 55 000 smartfonów: „Bardzo dobra odpowiedź”, mówi Winter, a oferty będą dalej rozszerzane;
  3. zrównoważony rozwój: a&o planuje zainwestować około 20 milionów euro w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w ciągu najbliższych trzech lat; w samą modernizację energetyczną a&o Munich Hackerbrücke latem 2022 r. zainwestowano ponad cztery miliony euro.

Pomimo kryzysu energetycznego i rosnących cen w wielu dziedzinach życia, założyciel a&o pozostaje przekonany, że nadal będzie mógł dogodzić wszystkim podróżującym, którzy cenią sobie jakość w przystępnej cenie: „Nasza wielkość i wydajność pozwalają nam oferować noclegi korzystne cenowo również w przyszłości. Obecnie nasze stawki w styczniu są jeszcze niższe niż te z 2019 roku.”

Wzmocnienie zespołu i kluczowe pozycje

Rok 2022 przyniósł wiele zmian w zespole – na korzyść a&o. Oto kilka przykładowych zmian kadrowych: nowa dyrektor ds. HR i ESG, Anne Spanjersberg (37 l.) chce zagwarantować działania zgodnie z programem zrównoważonego rozwoju firmy; cel pozostaje niezmieniony – być pierwszą bezemisyjną siecią budżetowych hosteli w Europie do 2025 r. Liczne działania i inicjatywy zostały wprowadzone lub będą wdrażane w niedalekiej przyszłości, takie jak szeroko zakrojony projekt pilotażowy ESD w a&o Berlin Mitte. Po „rekordowym lecie” Annalia Bassi, nowa szefowa sprzedaży międzynarodowej, jest świadoma wyzwań i chce pozycjonować a&o jako elastyczny produkt skierowany do gości w wciąż trudnych czasach.

Dalsza ekspansja

Zakup a&o Berlin Hauptbahnhof był kolejnym ważnym wydarzeniem w 2022 roku, a plany ekspansji skupiały się na Wielkiej Brytanii, Włoszech, krajach Beneluksu i regionie DACH. „W zasięgu ręki”, mówi Oliver Winter, są jeszcze Heidelberg, Florencja i Barcelona. „Ponadto realizujemy bardzo konkretne projekty w Atenach, Rzymie, Mediolanie, Lizbonie, a także w Glasgow i Sztokholmie”. Historia sukcesu tej obecnie największej na świecie sieci hosteli rozpoczęła się od pierwszego domu w berlińskim Friedrichshain w 2000 roku: obecnie do a&o należy 40 obiektów w 25 miastach w dziewięciu krajach europejskich. Sieć nieprzerwanie się rozwija; nawet w sezonie 2020/21 otworzyła trzy nowe obiekty w Warszawie, Kopenhadze i Budapeszcie, a w lato 2021 r. również w Edynburgu.

Certyfikaty i nagrody

 „Certyfikaty to ważna cecha jakości, która daje naszym gościom wskazówkę”, podkreśla Phillip Winter, dyrektor marketingu. W tym roku a&o hostels po raz pierwszy uzyskało certyfikat Bett+Bike jako obiekty przyjazne dla rowerzystów oraz ocenę „Wysoka satysfakcja” w kategorii „Hotel – Budżet” za ułatwienia i oferty dla rodzin.

Obiekty zostały ponownie poddane certyfikacji oznaczeniem Greensign dla zrównoważonego rozwoju. Ponadto a&o hostels posiada znak jakości Reisenetz dla podróży młodzieżowych; większość z obiektów a&o posiada też znak jakości podróży dla dzieci i młodzieży (QMJ) oraz certyfikat TÜV dla trenerów/kierowników regionalnych do audytów wewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet