Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
czw.. wrz 28th, 2023

„Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale ten kamień milowy jest prawdziwym osiągnięciem”, komentuje Oliver Winter: 3,73 kilograma CO2 wydziela, czysto arytmetycznie, obecnie nocleg w a&o. Tym samym berlińczycy wyprzedzają nie tylko konkurencję aż o 80%, ale i polepszają swój dotychczasowy wynik obniżając emisję o kolejne 35%: na ostatnim pomiarze w 2019 roku było to wciąż 5,9 kilograma. Szczegółowe informacje na temat strategii i podjętych środków do zostania pierwszą siecią hosteli o emisji „zero netto“ w 2025 roku można będzie znaleźć w raporcie a&o o zrównoważonym rozwoju, który zostanie wkrótce opublikowany.

Założyciel i dyrektor generalny a&o, Oliver Winter: „Wcześniej naszym celem na rok 2025 była emisja 3 kilogramów CO2 – teraz odważyliśmy się zrobić jeszcze więcej”. Winter uważa, że możliwa jest redukcja emisji dwutlenku węgla do poniżej 2,5 kilograma na jeden nocleg. Pozostała ilość zostanie poddana offsetowi. a&o uruchamia w czerwcu program na swojej stronie internetowej, gdzie klienci podczas rezerwacji będą mogli dokonać dobrowolnej opłaty na rekompensatę śladu węglowego swojego pobytu.

W styczniu a&o otrzymało ocenę ESG na poziomie 2 od renomowanej agencji ratingowej Sustainable Fitch, co oznacza drugą najwyższą możliwą ocenę.

 3,73 kilograma dwutlenku węgla oznacza redukcję śladu węglowego o około 56% w ciągu ośmiu lat – a&o rozpoczęło pomiary w 2015 roku.

Emisja CO2 na gościa/nocleg:

  • 2015: ok. 8,5 kilograma
  • 2019: ok. 5,9 kilograma
  • Maj 2023: 3,73 kilograma

Wartość uzyskuje się w następujący sposób: sumę emisji netto wszystkich lokalizacji a&o, wynikających z emisji bezpośrednich i pośrednich, dzieli się przez liczbę noclegów.

Efektywność budynków, e-flota, zielona energia elektryczna i zamówienia

Arben Maliqi, kierownik projektu ESG w a&o, przypisuje ten sukces przede wszystkim podjętym działaniom w obszarach zielonej energii, zrównoważonych zamówień, oszczędzania energii oraz redukcji wody i odpadów. Na przyszłość ekspert ds. zrównoważonego rozwoju widzi dalszy znaczny potencjał w:

  • Optymalizacji efektywności energetycznej wszystkich budynków o co najmniej jedną klasę energetyczną w celu dalszego zmniejszenia zużycia energii i redukcji emisji;
  • Montażu systemów fotowoltaicznych na dachach – w miarę możliwości lokalizacji;
  • Przekształceniu 90% floty pojazdów na pojazdy hybrydowe lub elektryczne;
  • Produkcji energii elektrycznej wyłącznie z energii odnawialnej (poprzez indywidualne umowy zakupu zielonej energii we wszystkich lokalizacjach – tam, gdzie jest dostępna);
  • Wdrażaniu standardów a&o w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców, zapewnianiu etycznie zrównoważonego łańcuchu dostaw oraz redukowaniu pośrednich emisji związanych z działalnością hosteli.

„Wszechstronny zrównoważony rozwój” jako kultura organizacyjna

Największe wyzwanie do 2025 r.: „Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój powinno obejmować wszystkie aspekty naszego produktu – przy stałym wzroście ekonomicznym”. „Chodzi o znacznie więcej niż zmniejszenie śladu węglowego”, potwierdza Winter, „naszym celem jest uczynienie z a&o przykładu odpowiedzialnego podróżowania – wymaga to wszechstronnej kultury zrównoważonego rozwoju wśród pracowników i gości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet