Ruszyły VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

Szesnastu twórców internetowych z całej Polski rozpoczęło emocjonującą podróż, aby uchwycić piękno i unikalność reprezentowanych regionów. VII edycja Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów, organizowana przez Polską Organizację Turystyczną, właśnie wystartowała. To coroczne wydarzenie ma na celu promocję aktywnego wypoczynku i odkrywania uroków Polski, promując jednocześnie zdrowy styl życia oraz odpowiedzialną turystykę, ograniczającą negatywny wpływ na środowisko.

– Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów są niezwykle ważnym wydarzeniem dla mazowieckiej turystyki. Dzięki zaangażowaniu naszych reprezentantów, takich jak Ela i Darek z TraveLOVE, możemy w autentyczny sposób pokazać piękno i różnorodność Mazowsza. Stworzone przez nich kreatywne i inspirujące materiały przyciągną uwagę nowych turystów z Polski i zagranicy promując nasz region jako atrakcyjny cel podróży. Tego rodzaju inicjatywy wspierają rozwój turystyki regionalnej i mają bezpośredni wpływ na lokalną gospodarkę – podkreśla Izabela Stelmańska, Prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

W tym roku województwo mazowieckie reprezentują mieszkający w Warszawie Ela Niedbałka i Darek Oczki, znani jako TraveLOVE, którzy inspirują do podróżowania swoich licznych obserwatorów. Ich pasją jest odkrywanie nieoczywistych miejsc, poznawanie lokalnych kultur i tradycji oraz nawiązywanie kontaktów z ludźmi, którzy tworzą lokalne społeczności. Siódma edycja konkursu zapowiada się niezwykle interesująco, a mazowieccy reprezentanci przygotowali wyjątkowe materiały, które z pewnością przyciągną uwagę miłośników turystyki.

Pierwszy konkursowy film TraveLOVE:

– Zdecydowaliśmy się przygotować film o Warszawie, ponieważ znalazła się na 4. miejscu w rankingu najlepszych stolic europejskich do odwiedzenia w 2024 roku, wyprzedzając takie metropolie jak Paryż, Londyn czy Berlin. To ogromne wyróżnienie, które pokazuje, jak wiele Warszawa ma do zaoferowania. Nasz film jest przewodnikiem dla polskich i zagranicznych turystów, prezentującym listę miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć – zaznacza Ela Niedbałka. Ten film ma dla nas szczególne znaczenie również z osobistego powodu. To nasza sentymentalna podróż szlakiem naszej pierwszej randki. Aż 90% miejsc przedstawionych w materiale to miejsca, które odwiedziliśmy podczas naszego pierwszego spotkania. To wspomnienie przypomina nam o początku naszej najważniejszej życiowej podróży – dodaje Darek Oczki.

W najbliższych dniach pojawi się drugi konkursowy film TraveLOVE pt. „Mazowsze na Filmowo”. W tym materiale Ela i Darek zabiorą widzów w podróż po regionie odwiedzając miejsca, które służyły jako plenery filmowe m.in. w Warszawie, Modlinie, Płocku, Czersku czy Pułtusku. Materiał ma na celu ukazanie, jak różnorodne i inspirujące może być województwo mazowieckie, oraz zachęcenie do odkrywania regionu przez pryzmat znanych produkcji filmowych.

– W zeszłym roku województwo mazowieckie, reprezentowane przez Kasię i Dawida, czyli duet 'Gdzie Los Poniesie’, zdobyło pierwsze miejsce, tworząc materiały o Industrialnym Mazowszu i Nadbużańskiej Krainie Spokoju. To zwycięstwo przyniosło nam wymierne korzyści, w tym wzrost popularności szlaku Industrialnego Mazowsza, który został wielokrotnie nagrodzony. Te sukcesy pokazują, jak wielkie znaczenie mają Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów dla promocji naszego regionu i jego turystycznych atrakcji – zaznacza Dorota Zbińkowska, Dyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Zwycięzcy Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów zostaną wyłonieni na podstawie zasięgów przygotowanych materiałów, oceny jury oraz głosów internautów. Każdy finalista otrzyma honorarium w wysokości 5 tys. zł netto. Dodatkowo, laureat pierwszego miejsca otrzyma 15 tys. zł, drugiego – 8 tys. zł, a trzeciego – 5 tys. zł.

Głosować będzie można od 27 maja od godz. 10:00 do 9 czerwca do godz. 20:00 pod adresem: www.mistrzostwablogerow.polska.travel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *