Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
czw.. wrz 28th, 2023

Chińskie Ministerstwo Handlu (MOC) oświadczyło, że protokół o uaktualnieniu umowy o wolnym handlu (FTA) między Chinami a Nową Zelandią wejdzie w życie 7 kwietnia b.r.

W tym roku mija 50. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Nową Zelandią. Obie strony zgodziły się wykorzystać to jako okazję do wdrożenia zmodernizowanej umowy o wolnym handlu.

Zostaną podjęte wspólne wysiłki w celu dalszego ułatwienia handlu i inwestycji między obiema stronami oraz rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych i handlowych.

W 2008 roku Chiny podpisały z Nową Zelandią umowę o wolnym handlu, pierwszą umowę o wolnym handlu między Chinami a krajem rozwiniętym. Obie strony ogłosiły zakończenie swoich trzyletnich negocjacji w sprawie jej modernizacji w listopadzie 2019 r. i podpisały protokół w styczniu 2021 r.

Jeśli chodzi o handel towarami, zmodernizowana umowa o wolnym handlu pozwoli obu krajom otworzyć swoje rynki dla niektórych produktów z drewna i papieru oraz zoptymalizować zasady handlu, takie jak reguły pochodzenia, bariery techniczne w handlu i ułatwienia celne.

Na podstawie regionalnego kompleksowego partnerstwa gospodarczego Chiny będą dalej rozszerzać swoje otwarcie w sektorach takich jak lotnictwo, edukacja, finanse, opieka nad osobami starszymi i transport pasażerski do Nowej Zelandii.

Źródło: Chiny i Nowa Zelandia zaktualizowały umowę o wolnym handlu – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet