Mobile World Congress 2022 w Barcelonie

Około 50 chińskich firm, w tym Huawei, ZTE i Xiaomi, jest obecnych na dorocznym Mobile World Congress (MWC), który otworzył swoje podwoje w poniedziałek.

W 2020 r. pandemia COVID-19 wymusiła odwołanie MWC, a zeszłoroczne wydarzenie musiało zostać zmniejszone. Jednak w tym roku kongres powraca z hukiem, a uczestnicy znów mogą nawiązać kontakt twarzą w twarz.

Według firmy badawczej Counterpoint Research, siedem z dziesięciu najpopularniejszych marek smartfonów w Europie ma swoją siedzibę w Chinach, a chińscy producenci obecni na MWC wydają się być zdeterminowani, aby ten wynik podnieść.

Thomas Herron, szef działu komunikacji Xiaomi Technology na Europę Zachodnią powiedział, że ​​jego firma była „podekscytowana możliwością powrotu i spotkania z ludźmi na MWC”.

Xiaomi zaprezentowało kilka produktów, takich jak niedawno wprowadzony smartfon Redmi Note 11.

W niedzielę Huawei wprowadził na rynek dwa komputery osobiste (PC) z serii MateBook – Matebook E z 12,6-calowym wyświetlaczem OLED oraz X Pro 2022 z 14-calowym wyświetlaczem.

Przemawiając na inauguracji, Richard Yu, dyrektor generalny (CEO) Huawei Consumer Business Group powiedział, że optymistycznie patrzy w przyszłość, a jego firma przetrwała „ciężką zimę” i teraz „nie może się doczekać, by cieszyć się ciepłem wiosny.”

Honor, dawna spółka zależna Huawei, będąca obecnie niezależną marką, prezentuje swoją serię Magic 4 na MWC.

Lenovo, OPPO, China Telecom i ZTE są również obecne w Barcelonie.

Źródło: Mobile World Congress 2022 w Barcelonie – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *