Fujian otwiera pierwszy celny magazyn dla towarów importowanych pociągami Chiny-Europa

We wtorek, na dworcu kolejowym Fuzhou w prowincji Fujian we wschodnich Chinach, został otwarty pierwszy skład celny dla towarów importowanych składami Chiny-Europa.

Skład, będący jednocześnie sklepem bezcłowym, znajduje się na drugim piętrze poczekalni dworca kolejowego Fuzhou, a znajdują się w produkty z Francji, Niemiec, Włoch i innych krajów, obejmując ponad 200 kategorii po 1200 pozycji, takich jak kosmetyki, słodycze i napoje.

Sprzedawane tutaj produkty wykorzystują zaawansowaną technologię RFID zapobiegającą podrabianiu, aby osiągnąć pełne śledzenie i identyfikowalność. Klienci mogą skanować inteligentne znaczniki elektroniczne w celu identyfikacji autentyczności. Poza tym sklep ustanowił również platformę internetową, która zapewnia wygodne zakupy z odbiorem w sklepie i bezpośrednią logistykę dla turystów.

Od początku 2022 r. Chiny uruchomiły łącznie ponad 50 000 kursów pociągów towarowych Chiny-Europa, docierając do ponad 180 miast w 23 krajach europejskich, stanowiąc ważny kanał dla eurazjatyckich giełd towarowych.

Źródło: Fujian otwiera pierwszy celny magazyn dla towarów importowanych pociągami Chiny-Europa – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *