a&o Rotterdam: berlińska grupa niskobudżetowych hosteli otwiera drugi obiekt w Holandii

a&o kontynuuje ekspansję. 1 maja firma przejęła nieruchomość od Hotel Rotterdam City, mając w planach otwarcie nowego hostelu – a&o Rotterdam City.

Stopniowa przebudowa i renowacja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Będzie to drugi w Holandii (po Amsterdamie) obiekt berlińskiej grupy a&o, dysponujący prawie 120 pokojami.

– Dotrzymujemy słowa: Kraje Beneluksu są naszym pierwszym celem – teraz udało nam się przejąć Rotterdam, który ma idealną lokalizację dla a&o – powiedział Oliver Winter, dyrektor generalny a&o.

Umowa najmu została zawarta na 20 lat, z możliwością dwukrotnego przedłużenia o następne pięć lat. Właścicielem nieruchomości w Rotterdamie jest wiedeńska firma JPI Hospitality Advisory GmbH.

– Dzięki kupnie Hotelu Rotterdam, JPI Hospitality udało się rozszerzyć swoje portfolio w tak ważnej destynacji, jaką jest Rotterdam. Cieszymy się, że znaleźliśmy idealnego nowego zarządcę – a&o Hostels – powiedział Gebhard Schachermayer, Dyrektor ds. Zarządzania i Główny Zarządzający Aktywami.

40 centralnych lokalizacji w dziewięciu krajach sprawia, że a&o jest wiodącą firmą hostelową w Europie. Hostel a&o Rotterdam City znajduje się niecałe dziesięć minut spacerem od głównego dworca kolejowego Rotterdam Centraal i zaledwie kilometr od ścisłego centrum miasta. Nowy obiekt wpisuje się w strategię rozwoju firmy, która zakłada ekspansję poprzez „przejęcia istniejących hosteli lub hoteli klasy ekonomicznej” wyjaśnia James Simmonds – nowy dyrektor ds. informatyki, odpowiadający za rozwój a&o w Europie.

W ciągu ostatnich dwóch lat, pomimo pandemii, otwarto cztery nowe obiekty; Rotterdam jest kolejnym dowodem na dynamiczny rozwój sieci.

Zaledwie kilka tygodni temu a&o wykupiło swój wieloletni obiekt na Dworcu Głównym w Berlinie; teraz firma stała się wiodącym najemcą w modnym portowym mieście w Holandii, zamieszkanym przez ponad 650 000 mieszkańców. a&o planuje dalszy intensywny rozwój w Europie: na „liście priorytetów” znajdują się w szczególności takie miasta jak Madryt, Rzym, Londyn, Paryż i Bruksela. Zawieranie długoterminowych umów najmu/dzierżawy ma zapewnić lokalizacje, charakteryzujące się doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi z centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *