Polska Izba Makaronu apeluje do Parlamentu Europejskiego o wsparcie

Z okazji Światowego Dnia Makaronu, PIM zaapelowała do Parlamentu Europejskiego o wsparcie producentów makaronów, w związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej.

Zarząd Izby wraz z jej członkami, podejmują działania dążące do poprawy sytuacji w branży rolno – spożywczej, a jednym z nich jest prowadzenie dialogu z administracją na szczeblu państwowym oraz Europejskim. Polska jako jeden z największych producentów żywności w UE jest nie tylko samowystarczalna pod tym względem, ale gwarantuje dostawy żywności do innych państw członkowskich. Niestety branża rolno – spożywcza nadal pozostaje bez wsparcia w temacie energii, mimo tego, że boryka się z takimi wyzwaniami jakimi są obecnie utrzymanie rotacji produktów oraz zachowanie ciągłości łańcucha dostaw po wzroście cen energii elektrycznej, paliw i gazu, czyli kluczowych czynników w produkcji makaronu. Przy tak gwałtownych zmianach cen podstawowych surowców bardzo trudno jest prowadzić biznes, w tym makaronowy.

Na terenie całej Polski znajdują się firmy zajmujące się od lat produkcją makaronu, które z dbałością wspierają odpowiedzialny biznes w sektorze rolno – spożywczym. Ostatnie miesiące i wizja rosnących cen energii zmusza ich do zamknięcia zakładów, a co za tym idzie pozbawienia pracy wielu osób. Mając na uwadze dobro polskiej gospodarki, Polska Izba Makaronu wnosi prośbę o podjęcie dialogu wokół wsparcia producentów makaronu w świetle rosnących cen energii elektrycznej na szczeblu Europejskim.

Marek Dąbrowski
Prezes Zarządu PIM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *