Holiganbet Sweet Bonanza Casibom İmajbet Jojobet
Evden eve nakliye eşya depolama buy threads likes deneme bonusu seo hizmeti ofis nakliyesi bonus veren siteler
pon.. wrz 25th, 2023

Polska jest często nazywana przyjazną bramą na Nowym Jedwabnym Szlaku. Ze względu na dobre położenie geograficzne, tygodniowo obsługuje wiele pociągów z Chin, które jadąc od 7 do 17 dni, zależnie od terminala początkowego i docelowego, pokonują około 11000 km.

Pierwszy pociąg „China Railway Express” do Polski wyruszył z Chengdu w prowincji Syczuan 8 marca 2016 roku, by 20 marca dotrzeć do Warszawy. Podróż zajęła 12 dni, a skład pociągu liczył 22 wagony, wypełnione elektroniką i częściami samochodowymi. Było to symboliczne wpisanie Polski na mapę Nowego Jedwabnego Szlaku.

Rosnący popyt na współpracę Europa – Chiny sprawia, że na tej trasie powstaje coraz więcej połączeń kolejowych. W piątek została uruchomiona kolejna linia, tym razem łącząca Chengdu z Gdańskiem. Pomyślne uruchomienie tej trasy oznacza kolejne rozszerzenie usług pociągów towarowych Chiny-Europa z Chengdu do głębi Europy. Można się spodziewać, że przyczyni się to do wzmocnienia wymiany gospodarczej, handlowej i kulturalnej między Chinami a Polską.

Pozostałe połączenia z Chin do Polski to Chengdu – Łódź, Suzhou – Warszawa, czy Zhengzhou – Pruszków. Pociąg do Pruszkowa rusza z Chin aż cztery razy w tygodniu. Na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku znajduje się również Poznań.

Największy polski terminal intermodalny to Małaszewicze. Należący do PKP CARGO, jest aktualnie modernizowany i trwa jego rozbudowa. Po zakończeniu prac zdolność przeładunkowa terminalu wzrośnie do 223 000 TEU rocznie.

Małaszewicze połączone są ze stacjami w Changsha, Changchunie, Chengdu, Chongqingu, Dongguanie, Hangzhou, Harbinie, Hefei, Jinanie, Kantonie, Nankinie, Nantongu, Ningbo, Pekinie, Qingdao, Szanghaju, Shenzhen, Suzhou, Shenyang, Taiyuanie, Tianjinie, Wuhan, Xi’an, Xiamenie, Yiwu, Wuhanie i Zhengzhou.

Pierwszy pociąg relacji Chengdu – Gdańsk wiezie meble, sprzęt AGD oraz maszyny i sprzęt budowlany.

Źródło: Nowe połączenie Chiny – Polska. Czas na Gdańsk – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweet bonanza casibom imajbet jojobet holiganbet