Amerykańskie przedsiębiorstwa rolne łączą siły, aby lepiej współpracować z chińskim rynkiem

Rada ds. Eksportu Soi w USA (USSEC) wydelegowała 13 firm członkowskich do udziału w kończącej się dziś czwartej edycji China International Import Expo (CIIE) w Szanghaju.

To już czwarty rok z rzędu, kiedy USSEC bierze udział w targach. Podczas tegorocznych targów importowych zorganizowała wydarzenia podpisywania kontraktów online i offline dla trzech amerykańskich firm, w tym CHS Inc., oraz czterech chińskich firm, w tym Jiusan Group.

Liczba wystawców amerykańskich w CIIE w tym roku wyniosła około 200, co jest liczbą rekordową. Warto zauważyć, że amerykańskie firmy rolnicze łączą siły, aby wykorzystać rynek chiński.

W sekcji Żywności i Produktów Rolnych Narodowego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego (Shanghai) stoiska USSEC, U.S. Grains Council i USA Dry Pea & Lentil Council są skupione na tym samym obszarze, prezentując różne produkty spożywcze i rolne.

„Świadczymy usługi tak, jak potrzebują ich nasi członkowie”, powiedział Zhang Xiaoping, dyrektor Regionu Wielkich Chin, USSEC.

Obecny eksport soi z USA do Chin otrząsnął się z ponurej sytuacji spowodowanej tarciami handlowymi zainicjowanymi przez Stany Zjednoczone. Oczekuje się, że wielkość eksportu soi z USA do Chin w tym roku przekroczy poprzedni poziom, zauważył Zhang.

„W miarę postępu urbanizacji w Chinach i rosnącej liczbie ludzi, którzy wydobyli się z ubóstwa i dołączają do sił konsumenckich, na chińskim rynku będą rosnąć wymagania, co wskazuje na doskonałą szansę dla amerykańskich firm rolnych” – powiedział Zhang.

„Przez dziesięciolecia zbudowaliśmy bliskie i wzajemnie korzystne partnerstwo z chińskim przemysłem i nie ma powodu, dla którego ta relacja nie miałaby być wzmacniana i rozszerzana” – dodał Zhang.

W tym roku po raz pierwszy rada USA Dry Pea & Lentil uczestniczyła w CIIE. Stowarzyszenie zrzesza ponad 1000 firm członkowskich, a klienci rozsiani są po całych Chinach.

Amerykański stan Idaho przygotował stoisko na targach. Tara Qu, główny przedstawiciel Chińskiego Urzędu Stanu Idaho, powiedział, że stan promuje na targach produkty firmy mleczarskiej, gospodarstwa sadowniczego i firmy produkującej suszoną fasolę.

„Eksport do Chin jest ważny dla naszego państwa. Chcemy nadal energicznie rozwijać nasze więzi gospodarcze i handlowe z Chinami” – powiedziała Qu, dodając, że na targach spotkała się z dziesiątkami chińskich importerów.

„Współpraca gospodarcza i handlowa między USA a Chinami jest bardzo ważna. Relacji nie można zerwać i nigdy nie zostanie zerwana. Wraz z poprawą standardów życia chińskich konsumentów jesteśmy pewni rynku” – powiedział Qu.

Według chińskich danych celnych, całkowity handel między Chinami a Stanami Zjednoczonymi w pierwszych 10 miesiącach tego roku wyniósł 3,95 biliona juanów (około 618 miliardów dolarów), co oznacza wzrost o 23,4 procent rok do roku.

Źródło: Amerykańskie przedsiębiorstwa rolne łączą siły, aby lepiej współpracować z chińskim rynkiem – Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *